EN|RU|UK
 Політика України
  18797  122

 Фактично припинено розслідування щодо колишніх топ-чиновників і вбивств на Майдані, - Горбатюк

горбатюк

Відсутність Державного бюро розслідувань (ДБР) як органу, якому мають бути передані функції слідства до 20 листопада 2017 року, і неспроможність Верховної Ради продовжити можливість прокуратури відкривати кримінальні провадження паралізували діяльність органів прокуратурию

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", на цьому наголошує начальник департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

"Паралізовано роботу щодо неможливості слідчим прокуратури відкривати кримінальні провадження, а орган не створено, і немає єдиної позиції, як у цій ситуації діяти, і хто має їх розслідувати", - сказав він.

Читайте також: "Колапсу не трапиться": ГПУ розслідуватиме справи, розпочаті до 20 листопада, - начальник слідчого відділу Ничипоренко

Горбатюк наголосив, що нині "фактично припинено розслідування проваджень стосовно колишніх вищих посадових осіб, і розслідування справ про вбивства на Майдані під час Революції гідності в 2014 році.

"У цих розслідуваннях слідчі прокуратури втрачають повноваження, а кому їх розслідувати? У поліцію не передаси... Нікому розслідувати", - наголосив він.

На думку начальника департаменту Генпрокуратури, ситуацію, що склалася, необхідно якнайшвидше врегулювати на законодавчому рівні. "Чекаємо всі на рішення парламенту з цього питання", - сказав С.Горбатюк.

За його словами, проблема, що виникла, є прямою відповідальністю Верховної Ради: "Якщо ви не створили (ДБР. - Ред.), то прийміть Перехідні положення (Кримінального процесуального кодексу - Ред.), які дадуть змогу продовжити розслідування".

"Нині, згідно з Перехідними положеннями Кримінального процесуального кодексу (які набули чинності 20 листопада 2017 року - Ред.), слідчі прокуратури втрачають повноваження, ці повноваження переходять до слідчих ДБР, яких немає. Відповідно всі нові кримінальні провадження, усі злочини, які здійснюються після 20 листопада, підслідні ДБР, а це - злочини, вчинені правоохоронними органами, вищими посадовими особами. Відкривати і розслідувати формально нікому", - розповів С.Горбатюк.

Також читайте: Як прем'єр, так і Президент можуть відхилити кандидатуру голови ДБР Труби, якщо для цього в них будуть підстави, - член конкурсної комісії Паламарчук

Він допустив, що, можливо, буде ситуативно знайдено виходи з цієї ситуації, як-от передача справ у поліцію або слідчі підрозділи СБУ.

"Але все це, по-перше, - на межі закону. По-друге, це збільшення навантаження - слідчі поліції і так украй завантажені, а тепер їм ще додається підслідність ДБР. Плюс, сама передача також не є виправданою з точки зору закону, тому що прописано, що можуть передаватися в разі неефективного проведення розслідування іншим підрозділам. ДБР немає... Їх нікому розслідувати. І єдиної позиції з цього питання також немає, немає розуміння, як у цій ситуації діяти", - наголосив С.Горбатюк.

Він також пояснив, що слідчим прокуратури законодавець надав можливість завершувати кримінальні провадження, розпочаті слідчими прокуратури. "Йдеться про розпочаті (кримінальні провадження - ІФ) слідчими прокуратури. А розпочаті слідчими поліції, СБУ, податкової? У них також втрачаються повноваження з розслідування", - додав начальник департаменту.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, відсьогодні органи прокуратури втратили право починати розслідування проти високопосадовців, суддів і правоохоронців.

Раніше Конкурсна комісія з відбору кандидатів на зайняття посад в Державному бюро розслідувань (ДБР) обрала головою ДБР Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко. А Олександр Буряк рекомендований на посаду заступника директора ГБР.

Нагадаємо, що Держбюро розслідувань мало запрацювати 20 листопада і прийняти у прокуратури функції слідства. Але, як зазначив раніше в коментарі "Цензор.НЕТ" член конкурсної комісії Денис Монастирський, на запуск роботи ДБР знадобиться ще не менше року.

Дивіться: Призначені в керівництво ДБР Труба і Варченко показали одні з найгірших результатів на проміжному відборі, - Фірсов. ДОКУМЕНТ

У свою чергу Генпрокурор Юрій Луценко розкритикував процес створення ДБР і звернувся до парламенту з проханням продовжити повноваження прокуратури.Источник: https://censor.net.ua/ua/n463346
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору