EN|RU|UK
 Політика України
  7824  117
Матеріали за темою:

 Того, хто назве суддів ВС недоброчесними, потенційно можуть притягнути до відповідальності, - суддя Кібенко

кибенко

Судді, які пройшли до складу Верховного Суду, юридично визнані доброчесними.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла новообрана суддя ВС Олена Кібенко.

На прохання прокоментувати роботу Громадської ради доброчесності, яка в ході конкурсу "забракувала" багатьох кандидатів у судді ВС, Кібенко зазначила: "Тут є два аспекти. Особисто я підтримую Громадську раду доброчесності в тому, що вона мала сміливість озвучити ті речі, які в нашому суспільстві не прийнято говорити. Я завжди навожу приклади США та Великобританії, де під час висування кандидатів до Верховного Суду під мікроскопом розглядають кожну найдрібнішу деталь професійного і особистого життя, "шукають скелети у шафі". При цьому для зняття кандидата зазвичай достатньо найдрібнішої підозри у недоброчесних діях. Бо якщо там людина ухвалила рішення балотуватися, то усвідомлює, що їй навіть у тарілку під час обіду залізуть, а вона через це навіть не зможе сперечатися.

Також читайте: В антикорупційному суді працюватимуть ті самі судді, за тими ж законами, і їхньою роботою так само будуть незадоволені, - суддя Марія Зелінська

Втім, уже щодо тих суддів, які пройшли до складу Верховного Суду, не може бути жодних питань. Вони юридично визнані доброчесними. Будь-яка особа, яка зве їх недоброчесними, потенційно може бути притягнута до відповідальності. Треба враховувати і той момент, що на стадії винесення висновків ГРД, у кандидатів не було можливості надати пояснення з тих питань, які виникали. Це могли зробити тільки у ВККС та ВРП, які згідно з законом і вирішували питання про доброчесність кандидата".

Суддя також підкреслила, що Громадська рада доброчесності виконала найважливішу функцію контролю.

"Адже у людини по документах може бути усе добре. Але тільки громадськість, яка дивиться на фактичний стан речей, може вивести ї ї на чисту воду. Наприклад, кандидат розлучився, тому не позначає у декларації, чим володіє колишня дружина. А перевірка ГРД показує: ось вони поїхали разом відпочивати, живуть в одній квартирі. Члени ради - не адвокати, не прокурори. Навіть якщо вони мають певну професію, статус, у ГРД вони - громадськість, активісти. Вони виступають від імені суспільства, пересічних громадян. У нас просто громадськість досить пасивна - не прийнято доносити, як то в Америці. Наприклад, там якщо б кандидат написав, що він розлучений, а найсправді жив зі своєю дружиною, це був би величезний скандал - і сусіди, і преса одразу його б вирахували та викрили. Бо так виховане громадянське суспільство, такою є культура! Таким чином формується система суспільної безпеки та відповідальності. В Україні такого немає. У нас їде авто, водій бачить поліцію, починає фарами "моргати" іншим водіям, щоб вони знизили швидкість. Навіть особисто я довго не розуміла, що це погано. Ми взагалі не усвідомлюємо, скільки звичних для нас речей є поганими. От ми хочемо некорумповане суспільство. Але коли нам самим потрібно врегулювати якесь питання, починаємо пробувати його "вирішити на місці". Я в документах на конкурс інформувала, що у мене є штрафи за перевищення швидкості. Мене про це запитали на співбесіді. Я пояснила, що у разі якщо вже трапилось порушення, а це буває з кожним водієм, то не даю 100 гривень поліцейському, а чесно сплачую штрафи. Це моя доброчесність. Однак чимало людей так не роблять", - розповіла суддя ВС.

Повний текст інтерв'ю з Оленою Кібенко читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n463328
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору