EN|RU|UK
 Політика України
  8045  123
Матеріали за темою:

 "Наша судова система - найрепресивніша в Європі: 98% усіх вироків - обвинувальні", - Петренко

петренко

Україна отримала у спадок радянські суди, радянські правоохоронні органи, які потім навчилися заробляти гроші на процесі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це міністр юстиції України Павло Петренко розповів в інтерв'ю програмі "Бацман" на телеканалі "112 Україна".

На запитання ведучої про те, чому у нас у країні не сидить жоден корупціонер, Петренко відповів: "Мені як громадянину ситуація, коли немає справедливості і ті, хто винні, не несуть відповідальності, загалом не подобається. Закон має бути один для всіх. Якщо ми говоримо про справедливість і про переслідування тих, хто скоїв будь-які злочини, ми як суспільство вимагаємо, щоб був результат у вигляді об'єктивного покарання винного. Так складається, що у нас деякі правоохоронні органи працюють за принципом телешоу: зловили рибу, показали її, зважили і відпустили. Навіть не засмажили. Я вважаю, що будь-яке розслідування, зокрема якщо це кримінальне розслідування, тим більше, якщо воно пов'язане з можливістю публічної дискусії щодо тієї чи іншої особи, має відбуватися в цілковитій тиші. Результатом має бути вирок: обвинувальний або виправдувальний. Наша правоохоронна і судова система - найрепресивніша в Європі: 98% усіх вироків - обвинувальні. (Серед чиновників. - Ред.) Практично такий же відсоток. Так працює судова система: якщо ти не підприємець, звичайний громадянин або людина без місця проживання, якщо ти потрапив у "лапи" правоохоронної системи, вона ніколи не зізнається, що вона помилилася щодо тебе. Доведуть справу до вироку і однаково посадять або дадуть якесь інше покарання за вироком".


Ведуча попросила пояснити, чому ж описаний ним механізм не працює, коли йдеться про вищі чини.

"Зараз 4 тис. кримінальних справ, які ведуть органи прокуратури щодо корупції по всій країні щодо різних фігурантів. Якщо йдеться про публічних осіб, потрібно проводити розслідування без піару, доводити справу до кінця, а потім пред'являти результат. А коли показують процес обшуку або у чиновника, або на якомусь підприємстві, все це описують у прес-релізах, а потім правоохоронні органи не доводять справу до обвинувального вироку, у суспільства виникає думка, що є повна безкарність. Але, з іншого боку, за ці 3 роки кількість обшуків у бізнесу збільшилася удвічі. У 14-му році це було 40 тис. обшуків, цього року - 70 тис., минулого - 100 тис. обшуків. Кожного дня, кожну годину відбувається 10-15 обшуків. Попри те, що у нас 98% обвинувальних вироків, до того ж, у нас судді практично стають філіями правоохоронців. Якщо в суспільстві не зміниться до цього ставлення, тобто будь-який наш громадянин вимагає, щоб до нього була застосована справедливість: якщо він скоїв правопорушення, він має нести відповідальність. Якщо не вчинив, він не може бути дрібнотою в статистиці тих чи інших правоохоронних органів. Так у нас залишилося, на жаль, із Радянського Союзу. Ми отримали у спадок радянські суди, радянські правоохоронні органи, які потім навчилися заробляти гроші на процесі", - розповів міністр юстиції.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n463254
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору