EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5251  43

 Інтернати в Україні пропонують замінити малими груповими будиночками і соцквартирами, - "Сьогодні"

интернат

Згідно з Національною стратегією реформування інституційних установ до 2026 року в Україні закриють інтернати, замість яких з'являться центри соціальної допомоги сім'ям та дітям.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Сьогодні", на базі кожного такого центру буде відділення термінового влаштування дітей, відділення для батьків із дітьми, малий груповий будиночок, соціальна квартира, відділення невідкладної допомоги сім'ям і відділення денного перебування сімей з дітьми з обмеженою життєдіяльністю.


Зокрема, у відділенні термінового влаштування дітей тимчасово проживатимуть діти з неблагополучних сімей, а також знайдені або підкинуті діти. У такому відділенні дитина може перебувати не більше дев'яти місяців. За цей час соціальні працівники мають вирішити проблему в сім'ї або знайти їй нову.

У відділенні для батьків із дітьми перебватимуть батьки, в яких є ризик відмови від дитини. Мати або батько з дитиною може перебувати у відділенні рік. Упродовж цього часу соціальні працівники працюватимуть над тим, щоб дитина залишилася в сім'ї.

Діти, яких не вдасться залишити в родині, житимуть у малих групових будиночках. Один такий будиночок буде розрахований не більше ніж на 15 дітей. Життя в ньому буде наближеним до сімейних умов. З дітьми в будиночку буде п'ять педагогів - за кожним закріпиться дві-три дитини. У кімнатах житимуть двоє-троє дітей. При цьому діти ходитимуть до загальноосвітньої школи.

У соціальній квартирі зможуть жити сироти та діти без батьківського піклування від 18 до 23 років. Крім проживання, в соцквартирі допомагатимуть людині стати частиною суспільства, реабілітуватися, знайти роботу, відновити відносини з родичами.


Реформа відбуватиметься у два етапи. У 2018 році в кожній області створять план перепрофілювання інтернатів. А з 2019-го почнеться виведення дітей з інтернатів - повернення в сім'ї або пошук нових батьків.

Загалом реформа триватиме дев'ять років і стартує в Житомирській області. Регіону допомагатиме організація "Лумос", заснована британською письменницею Джоан Роулінг. Ця організація працює над реформуванням інтернатів у всьому світі.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463248
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору