EN|RU|UK
 Економіка
  8640  32

 У країні буде введена вільна конкуренція між видами транспорту, - Омелян

омелян

Логістика в Україні повинна бути конкурентною і разом із логістичної стратегією планується ввести вільну конкуренцію між різними видами транспорту.

Як інформує Цензор.НЕТ, згідно з прес-релізом Міністерства інфраструктури України, про це заявив його голова Володимир Омелян 17 листопада під час презентації Логістичної стратегії, розробленої для України за підтримки Світового банку.

У заході взяв участь Міністр інфраструктури України Володимир Омелян, Директор у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен (World Bank), очільник "Укрзалізниці" Євген Кравцов, керівник Офісу підтримки реформ при Міністерстві інфраструктури Олександра Клітіна, представники експертного середовища, громадськості тощо.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": При бажанні реформувати "Укрзалізницю" можна за три роки, - Омелян

Міністр інфраструктури України наголосив, що без зрозумілої і чіткої логістичної стратегії розвиток України як повноцінного учасника світових економічних процесів є неможливим.

"Ми маємо серйозно розглянути Логістичну стратегію, презентація якої відбувається сьогодні. Це не просто набір бачень і політик, це - євродерективи, які чітко регулюють питання транспорту, і які мають бути запроваджені в Україні", - зазначив він.

Також дивіться: Українці не найбагатші в ЄС, тому ми повинні забезпечити їм дешеві та зручні авіаперевезення, - Омелян. ВIДЕО

Одним із ключових питань, за словами очільника Міністерства, є реформа "Укрзалізниці":

"Я б не хотів, щоб скандали навколо "Укрзалізниці" постійно були топ-темою в України. "Укрзалізниця" має працювати ритмічно і прогнозовано і давати суспільству і бізнесу результат, який від неї очікують. Ми разом із керівництвом "Укрзалізниці" започатковуємо співпрацю з General Electric. Сподіваюсь, також в Україні будуть такі компанії, як Alstom і Bombardier, можливо, ще інші компанії. Технічне переоснащення залізниці - це теж логістика, це ключ, який дає вирішення багатьох проблем".

Міністр інфраструктури зауважив, що сьогодні у Верховній Раді зареєстрували законопроект про залізничний транспорт, прийняття якого нарешті дасть старт реформі залізничної галузі в Україні.

В.Омелян також наголосив на необхідності залучення інвестицій для реформування автомобільного транспорту.

"До 2030 року нам необхідно інвестувати мінімум 6 млрд доларів для того, щоб отримати нові вантажівки сучасного покоління. Це не абстрактна інвестиція в рухомий склад - це інвестиція і в екологію і в енергоефективність. Якщо ми повністю переходимо на новий тип автомобілів, то ми економимо мінімум 2,5 мільярди євро на пальному, на обслуговуванні. Безумовно, ми можемо і надалі робити так, як зараз - брати вживані автомобілі з Європи і використовувати їх для вантажних перевезень. Або працювати спільно з європейськими інституціями, банками, щоб запускати спеціальні кредитні лінії для закупівлі великої кількості таких автомобілів, або налагодження їхнього виробництва в Україні", - сказав він.

Читайте також: "Ми рішуче налаштовані на продовження реформ в Україні", - Порошенко - президенту групи Світового банку. ФОТО

Міністр інфраструктури підкреслив, що логістична стратегія буде складовою Національної транспортної стратегії 2030 і висловив сподівання, що вона буде затверджена на урядовому рівні вже на початку наступного року.

"Вона повинна так само відповідати нашій Національній транспортній стратегії до 2030 року. Це має бути єдиний документ. Але, як сьогодні підкреслили представники, як Світового банку, так і Єврокомісії, - це не може бути роботою одного Міністерства інфраструктури. Це робота всього Уряду. Це має бути повна політична підтримка як Прем'єр-міністра, профільного Віце-прем'єра, так і парламенту", - резюмував В.Омелян.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463178
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору