EN|RU|UK
 Політика України
  8030  57

 Україна стала суб'єктом у питаннях історичної пам'яті, але керівництво Польщі цього ще не усвідомлює, - В'ятрович

вятрович

Україна протягом 25 років змінювала свою історію під переваги сусідніх держав, і ті не звикли, що ситуація кардинально змінилася.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Lb.ua.

Також читайте: Україна і Польща "погодилися з необхідністю зняти мораторій на проведення пошуково-ексгумаційних робіт", - АП

За словами історика, Польща досі спілкується з Україною 2013 року, якої вже немає. Україна стала суб'єктом у питаннях історичної пам'яті, але цього польське керівництво, на думку В'ятровича, ще не усвідомлює.

"Дійсно дивно, що голова зовнішньополітичного відомства робить у щоденному режимі заяви, які б більше підходили вчителю історії, тому що він (Вітольд Ващиковський, - ред.) говорить майже виключно про історію. Дивні спроби пов'язати нинішні українсько-польські відносини з інтерпретаціями українців власної історії. Ще більш дивно звучать його погрози про те, що буде заборонено в'їзд на територію Польщі посадових осіб України, серед яких є і я, які нібито перешкоджають вшануванню поляків на території України, хоча єдине, чого вимагають від польських партнерів, - це дотримуватися українського законодавства на українській території", - сказав В'ятрович.

Історик зазначив, що за останні 25 років у питаннях історичної пам'яті, наприклад, встановлення пам'ятників, можна було діяти так, як ніби української держави не існує. Зараз це не так, що викликає нерозуміння з боку сусідніх країн.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна та Польща повинні бути готові до застосування принципу "згоди на незгоду", - заява Групи українсько-польського діалогу

"В результаті цієї кризи, яку ми, безперечно, переживемо, відносини стануть більш серйозними. З одного боку, я переконаний, польські колеги зрозуміють, що вони мають справу із суб'єктом, з яким варто рахуватися. З іншого боку, відійде інфантильність, яка була присутня в українських політиків. Вони говорили про Польщу як про адвоката України в Європі, як ніби поляки зобов'язані нас завжди захищати", - висловився В'ятрович.

Історик додав, що одним із найбільших досягнень співпраці польського та українського Інститутів національної пам'яті є Польсько-український форум істориків, шосте засідання якого заплановано на березень 2018 року на території Польщі.

Також дивіться: Карати, забороняючи в'їзд, - це рудимент комуністичних режимів, - Гопко про відносини України з Польщею. ВIДЕО

Нагадаємо, на початку листопада відносини України і Польщі знову загострилися у зв'язку з історичними спорами. Глава міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" під час свого офіційного візиту до Львова. 3 листопада Польща заявила, що запускає процедури, які не дозволять налаштованим проти цієї країни перетнути її кордон. За словами глави польського МЗС Вітольда Ващиковського, обмеження також торкнуться людей, які використовують адміністративні інструменти, не дозволяючи продовжувати ексгумацію, оновлювати місця польського богослужіння тощо.

Через кілька днів підключився і Дуда, який закликав президента Петра Порошенка і прем'єра Володимира Гройсмана не призначати на керівні посади людей з антипольськими поглядами. У відповідь на заяву польського президента в МЗС відповіли, що в Україні немає політиків з антипольськими поглядами.

9 листопада стало відомо, що Міністерство закордонних справ Польщі готує список українців, яким буде заборонений в'їзд у країну. За неофіційними даними відомо, що в цьому списку буде і голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

У зв'язку заявами польських політиків і нової напруженістю у відносинах України і Польщі президент Петро Порошенко ініціював засідання консультаційного комітету президентів двох країн.

Цього ж дня польське видання Dziennik Gazeta Prawna з посиланням на свої неофіційні джерела, голові УІНП В'ятровичу заборонили в'їзд до Польщі. Посольство України таку інформацію офіційно не може підтвердити. Сам В'ятрович вже встиг прокоментувати інформацію про заборону в'їзду.

Крім цього, 3 жовтня Польська селянська партія запропонувала ввести кримінальну відповідальність за пропаганду ОУН-УПА. Це один з елементів законопроекту про встановлення 11 липня "Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого в 1943-1945 роках" і внесення поправок до деяких чинних законів.Источник: https://censor.net.ua/ua/n463176
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору