EN|RU|UK
 Суспільство
  1901  12
Матеріали за темою:

 Головне питання діяльності оргкомітету - це визначити день початку роботи Верховного суду, - т.в.о. голови ВС Луспеник

луспеник

Т.в.о. голови нового Верховного Суду, голова оргкомітету для скликання Пленуму ВС Дмитро Луспеник розповів про початок роботи оновленого ВС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він заявив в інтерв'ю Судово-юридичній газеті.

Луспеник заявив: "Уже на першому засіданні оргкомітету звучали думки про необхідність розробки Плану організаційних питань, певні пропозиції, які протягом цих кількох днів постійно уточнюються. Але вони чітко визначені Законом - це питання, які детерміновані лише для скликання Пленуму ВС і з усім, що з цим пов'язано".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Новообрана суддя ВСУ Кібенко пропонує поліпшити менеджмент Верховного Суду

Він продовжив: "Зокрема, це скликання Пленуму ВС. Для цього необхідно визначення дати засідання Пленуму ВС; формування порядку денного Пленуму ВС; підготовка внутрішніх документів: Регламенту Пленуму ВС; Положення про Науково-консультативну раду при ВС із пропозиціями щодо персонального складу за юрисдикціями, можливо, затвердження складу редакційної колегії офіційного друкованого органу Верховного Суду і т.п.

Однак найголовніше - це пропозиції щодо прийняття рішення про день початку роботи Верховного Суду".

Також читайте: Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю Кириченко, яка ухвалила "свавільний" вердикт щодо активіста Майдану

Відповідаючи на питання про те, "які є складнощі в процесі організації початку діяльності нового Верховного Суду, і як їх можна вирішити?" Луспеник зазначив: "Дійсно, як безпрецедентним був конкурс до новоствореного Верховного Суду, так само безпрецедентними є і певні питання, які виникають у нас, складності щодо організації початку роботи ВР, його Пленуму.

Зокрема, ми отримуємо безліч цікавих, оригінальних пропозицій, які заслуговують на увагу, щодо запуску ВС, зміни формату роботи Верховного Суду і, як зараз модно, і це вірно, говорити, щодо пропаганди нової філософії Верховного Суду, стратегії роботи ВС, у т.ч. стосовно судового менеджменту, комунікації із суспільством, для якого новостворений орган повинен бути єдиним і монолітним - це Верховний Суд, а не розрізнені касаційні суди в складі ВС.

Читайте також: Вища рада правосуддя звільнила трьох суддів

Він продовжив: "Я як суддя-практик, як вчений, при призначенні в ВСУ, а потім в ВССУ завжди із задоволенням сприймав нові ідеї, пропозиції, спрямовані на вдосконалення роботи Суду. Адже я сам постійно пропонував нові ідеї, розробляв їх, впроваджував, наштовхувався на деяке непорозуміння з боку більш досвідчених колег, враховував їхні конструктивні зауваження, навчався у них і завжди "йшов далі".

"Єдине, що ми повинні для себе вирішити - чи всі пропозиції, що надходять, належать до повноважень Пленуму ВС, а що належить до повноважень зборів відповідних касаційних судів і т.п., адже Пленум ВС може вирішувати тільки ті питання, які віднесені законом до його повноважень. Для мене це найголовніше, як і те, що процедура, яка повинна передувати прийняттю Пленумом будь-яких власних рішень, повинна бути дотримана. Адже ми всі хочемо, щоб новий Верховний Суд демонстрував унікальні зразки професійного судового адміністрування, ефективної системи прийняття якісно нових стандартів рішень, щоб невід'ємним атрибутом був високий професіоналізм рішень не тільки по суті, а й що стосується справедливої ​​процедури їх прийняття.

Все це допоможе забезпечити справжню легітимність нового Верховного Суду, щоб виправдати високі суспільні очікування", - резюмував Луспеник.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463167
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору