EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7278  43

 Мін'юст планує ввести електронні арешти банківських рахунків

минюст

Міністерство юстиції перейматиме досвід Хорватії у впровадженні системи електронних арештів банківських рахунків.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мін'юсту, про це повідомив директор Департаменту з питань правосуддя і національної безпеки Олександр Олійник після робочого візиту делегації Міністерства юстиції в Республіку Хорватія.

За його словами, після запровадження у цій країні електронного арешту коштів суттєво покращилася ситуація з виконанням судових рішень. З початку 2011 року із 8,1 млн документів про стягнення коштів на загальну суму 39,7 млрд євро кількість виконаних документів склала майже 7 млн документів (82%) на суму більш ніж 23 млрд євро (58%).

"Це стало можливим завдяки тому, що Фінансове агентство, яке є провідною хорватською компанією у сфері фінансового посередництва, має можливість надавати банкам електронне розпорядження щодо блокування коштів упродовж 60 хвилин. Сам процес триває кілька хвилин, у боржника немає змоги вивести кошти з рахунків", - зазначив Олександр Олійник.

Він додав, що через кілька років після введення електронного арешту коштів за оцінками, складеними для доповіді Світового банку "Ведення бізнесу-2017", Хорватія піднялася з 52 на 7 місце.

Також читайте: Реєстри "висять" постійно, - Мерило звернула увагу міністра Петренка на проблему Мін'юсту

Своєю чергою заступник міністра юстиції Сергій Шкляр зауважив, що запровадження єдиної системи електронних арештів банківських рахунків критично необхідне Україні і візит делегації Мін'юсту в Хорватію надав змогу детально вивчити практичні аспекти та основні технічні алгоритми організації роботи такої системи.

"Введення електронного арешту банківських рахунків суттєво сприятиме покращенню ситуації з виконанням судових рішень, адже незважаючи на те, що в рамках реформи примусового виконання рішень встановлено чіткі та максимально короткі строки вчинення виконавчих дій, постанови про арешт коштів боржника все одно скеровуються виконавцями в банківські установи поштою або доставляються особисто. А це займає час та може призвести до виведення коштів з рахунків боржником. Тому я підтримую запровадження на законодавчому рівні системи електронного арешту коштів боржників", - наголосив Сергій Шкляр.

Він також додав, що для ефективного виконання судових рішень в Україні було запроваджено інститут приватних виконавців. Наразі 73 особи включено в Єдиний реєстр приватних виконавців України й уже розпочали свою роботу. За словами заступника міністра, поява приватних виконавців поруч із державними створить конкурентне середовище, завдяки чому надаватимуть більш якісні й ефективні послуги та скоротяться терміни виконання рішень.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463068
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору