EN|RU|UK
 За кордоном
  6356  74
Матеріали за темою:

 Мінфін РФ запропонував ввести кримінальну відповідальність за ввезення "санкціонки", прирівнявши його до контрабанди зброї

продукты

Російське Міністерство фінансів підготувало законопроект про введення кримінальної відповідальності за ввезення в країну санкційних товарів у великому обсязі. Документ опублікований на федеральному порталі проектів нормативних правових актів.

Згідно з ним, ввезення продуктів, що потрапляють під обмеження, буде прирівняне до нелегального ввезення в країну отруйних, вибухових і радіоактивних речовин, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК.

Так, зміни, як уточнюють у документі, можуть бути внесені в ст. 226.1 КК РФ (контрабанда сильнодіючих, отруйних, вибухових, радіоактивних речовин, а також вогнепальної зброї), ст. 200.1 КК РФ (контрабанда готівкових коштів і (або) грошових інструментів), ст. 200.2 КК РФ (контрабанда алкогольної продукції і (або) тютюнових виробів) та ст. 229.1 КК РФ (контрабанда наркотичних засобів і психотропних речовин). У них представники Мінфіну запропонували додати пункт про контрабанду "товарів, щодо яких [у Росії були] встановлено заборони та обмеження на ввезення або вивезення" з країни.

Покарання за порушення цієї заборони при ввезенні або вивезенні з країни санкційних товарів, вартість яких перевищує 1 млн руб., згідно з поправками в ст. 226.1 КК РФ, може передбачати позбавлення волі на строк від трьох до семи років зі штрафом у розмірі до 1 млн руб. Для посадової особи воно може скласти від п'яти до десяти років позбавлення волі зі штрафом до 1 млн руб., для організованої групи - від семи до 12 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі до 1 млн руб.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Крадіжка в Держдумі РФ: з виставки вкрали хамон

Таку ініціативу в російському міністерстві пояснили тим, що в даний час "особливого значення набуває необхідність підвищення відповідальності недобросовісних осіб за ухилення від дотримання відповідних заборон та обмежень". Крім того, як упевнені у відомстві, така норма дозволить "підвищити ефективність протидії контрабанді окремих видів стратегічно важливих товарів і ресурсів, зокрема лісоматеріалів".

6 серпня виповнилося три роки з введення Росією продуктового ембарго щодо країн ЄС, США, Канади, Австралії, Норвегії та інших держав у відповідь на санкції Заходу, які були введені через збройну агресію РФ проти України. Однією з основних цілей контрсанкцій називали захист ринку. Про це, зокрема, говорив президент РФ Володимир Путін. Паралельно було взято курс на імпортозаміщення. Відтоді кількість вітчизняних продовольчих товарів на полицях російських магазинів неухильно зростає, а імпортних - знижується.

За даними Росстату, в I кварталі 2014 року кількість імпортних продовольчих товарів у російських магазинах становила 43% від натурального вираження в тоннах, у 2015-му - 41%, у 2016-му - 38%, у 2017-му - 37%.

За даними Мінсільгоспу, обсяг поставок зарубіжних продуктів за підсумками 2016 року сягнув 25 мільярдів доларів, у той час як у 2013 році, до введення ембарго, він оцінювався в 43 мільярдів доларів. При цьому найкраще вдалося імпортозаміщення в м'ясній галузі. Частка імпорту в споживанні, наприклад, свинини скоротилася в три рази, до 8%, в 2016 році порівняно з 26% у 2013-му, м'яса птиці - в 2,5 раза, до 5%.

Також читайте: Росія цілковито замінить імпортні продукти своїми через 5-7 років, - голова Мінсільгоспу Ткачов

Крім того, вдвічі скоротилося ввезення імпортних овочів, із 866 тисяч тонн у 2013 році до 463 тисяч тонн у 2016-му, при цьому збільшується збір вітчизняних овочів і фруктів. За останні три роки виробництво тепличних овочів збільшилося на 30%, темпи закладки садів - у середньому в 1,5 раза.

Продукцію країн, які потрапили під ембарго, замінили інші. Так, за даними Росстату, замість Канади, Німеччини та США в топ-10 країн-постачальників м'яса в РФ у 2017 році увійшли Індія і Чилі. Замість Норвегії основним постачальником риби в РФ стали Фарерські острови. Правда, обходиться це істотно дорожче - не по шість доларів за кілограм, а по 10.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463041
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору