EN|RU|UK
 Політика України
  7670  96

 Рішення приймалося у порівнянні з іншими кандидатами, - голова конкурсної комісії про обрання Труби на посаду голови ДБР

труба роман

За підсумками голосування конкурсної комісії на посаду голови Державного бюро розслідувань (ДБР) був призначений Роман Труба.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Олександра Буряка рекомендовано на посаду заступника директора ДБР

Коментуючи прийняте рішення, голова конкурсної комісії Роман Майданик сказав, що головним мотивом для обрання Романа Труби стали його особисті якості. Однак на уточнююче запитання, які саме якості стали основним фактором для прийняття рішення, Майданик відповісти не зміг.

"Я б сказав так, що тут найбільш зважене поєднання всіх тих переваг і вимог, які були пред'явлені й передбачені в законі про ДБР. Тобто ми не знайшли якихось очевидних чи значних мінусів, які могли б неприємно вплинути на обрання саме цієї кандидатури. По-іншому це пояснити складно. Все це рішення приймалося в порівнянні з іншими кандидатами. Говорити про фаворитів - річ не вдячна, тому що врешті-решт специфіка закону про ДБР мені, здається, вперше закріплює ідею про об'єднання одноосібності та колегіальності відповідних повноважень", - зазначив голова конкурсної комісії.

Також читайте: Конкурсна комісія рекомендувала Ольгу Варченко на посаду першого заступника голови ДБР

Відповідаючи на питання журналістів про те, що в результаті попередніх конкурсів Труба був охарактеризований як ненадійний кандидат в одному з тестів, Майданик заявив, що "ми проводили багато етапів, і є плюси й мінуси в кожного кандидата".

"Але ми приймали рішення із сукупності всіх позитивних і негативних рис", - підкреслив голова конкурсної комісії.

Коментуючи питання внесення поправок до КПК щодо передання повноважень від прокуратури до ДБР, Майданик відповів, що "члени конкурсної комісії не є членами офіційних тлумачень цих положень".

"У даному випадку ми можемо міркувати тільки як рядові юристи. У нашому розумінні, як можна витлумачити цю ситуацію. Моя особиста думка, оскільки закон передбачає передання повноважень від одного органу до іншого, то оскільки той орган, який повинен прийняти ці повноваження, ще не створений, його діяльність ще не розпочата, то безумовно ці повноваження поки що не можуть бути передані ДБР", - пояснив голова конкурсної комісії.

Також дивіться: Романа Трубу рекомендовано на посаду голови ДБР. ВIДЕО

Майданик також зазначив, що наступним етапом, після призначення всіх посадових осіб ДБР, буде питання проведення конкурсів на посади керівників регіональних підрозділів ДБР, а також його відділень і заміщення всіх посад, які передбачені законом про ДБР.

Раніше Конкурсна комісія з відбору кандидатів на зайняття посад у Державному бюро розслідувань (ДБР) обрала головою ДБР Романа Трубу, а його першим заступником - Ольгу Варченко.

Нагадаємо, що Держбюро розслідувань мало запрацювати 20 листопада і перебрати в прокуратури функції слідства. Але як зазначив раніше в коментарі "Цензор.НЕТ" член конкурсної комісії Денис Монастирський, на запуск роботи ДБР знадобиться ще щонайменше рік.

У свою чергу Генпрокурор Юрій Луценко розкритикував процес створення ДБР і звернувся до парламенту з проханням продовжити повноваження прокуратури.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n463031
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору