EN|RU|UK
 Політика України
  7831  83

 Росія чітко вказана як агресор і несе політичну та юридичну відповідальність за свої дії, - Пашинський про законопроект щодо деокупації Донбасу

пашинский

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони, розглядаючи законопроект №7163, врахував позиції Мін'юсту, МЗС та експертів з усіх галузей, щоб закон був збалансований і не нашкодив.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ заявив голова комітету, заступник голови фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Проблемним питанням у законопроекті про деокупацію Донбасу є "порушення окремих конституційних прав громадян", - Винник

"Я дуже задоволений роботою нашого комітету, особливу подяку викликає робота секретаріату, народних депутатів, які працювали в групі, керівника цієї групи Винника. Зробили титанічну роботу. У нашому комітеті так глибоко ще жоден законопроект не опрацьовувався. Законопроект дуже важкий. Він передбачав не тільки політичні, але й юридичні аспекти. В роботі над ним ми враховували позиції Міністерства юстиції, яке судиться в міжнародних судах із Російською Федерацією, Міністерства закордонних справ, експертів з усіх галузей, щоб закон був збалансований і не нашкодив", - зазначив голова комітету.

"Сьогодні Комітет у цілому схвалив закон крім однієї статті - десятої, де йдеться про особливості застосування, вже безпосередньо процедури і всього іншого, Збройних сил. Шкода, звичайно, що ми не знайшли консенсусу, але підкреслюю, що за всіма одинадцятьма статтями консенсусу було досягнуто. Більш того, з огляду на контраверсійність цього законопроекту і бажання деяких політичних сил на цьому попіаритися, більшість статей були проголосовані одноголосно", - підкреслив Пашинський.

Також читайте: Законопроект стосовно деокупації Донбасу виносити на розгляд ВР 16 листопада не будуть - його допрацьовуватиме комітет

"Ми врахували понад 240 правок, і я абсолютно переконаний, що ми доопрацюємо 10 статтю, і цей закон набере в залі під 300 голосів", - упевнений нардеп.

Пашинський нагадав, що 2 тижні будуть не сесійними, і нардепи найближчими днями допрацюють 10 статтю "в частині деяких обмежень і застережень". "У цілому ідеологія статті підтримується, просто там дійсно потрібно внести обмеження і застереження. Це безпосередньо застосування Збройних сил, безпосередньо обмеження, в тому числі прав, але це необхідно і депутати це розуміють і підтримують", - підкреслив голова комітету.

Відповідаючи на питання про ініціативу, про розрив дипломатичних відносин із Росією, Пашинський зазначив, що "це не компетенція Верховної Ради".

Читайте також: В українському парламенті досить патріотів, які підтримають законопроект про деокупацію ОРДЛО, - Парубій

"Щоб не дати противникам законопроекту потім оскаржити його в Конституційному суді, це не компетенція Верховної Ради - це компетенція Кабінету Міністрів. Не було, до речі, пропозицій скасувати закон про Кабмін, так що ті люди, які це пропонують, вони або не є фахівцями, або спеціально провокують, Путін категорично не зацікавлений в ухваленні цього законопроекту. В цьому законі Росія вже чітко вказана як агресор і несе повну відповідальність і політичну, і юридичну, і матеріальну, за свої дії на Донбасі та в Криму. Відповідно, це не компетенція цього закону і Верховної Ради. Якщо Кабінет Міністрів матиме і бачитиме необхідність, я думаю, у нього досить компетенції щодо прийняття такого рішення. Підкреслюю - це не предмет цього закону і не компетенція Верховної Ради", - резюмував Пашинський.

Як раніше повідомляв Цензор.НЕТ, загалом народні депутати подали 653 поправки до законопроекту №7163.

Нагадаємо, Законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" вніс президент Петро Порошенко 4 жовтня.

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки 5 жовтня схвалив законопроект № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", рекомендувавши його до прийняття в першому читанні.


Також читайте: Тука про законопроект стосовно Донбасу: Подано поправок на 800 сторінок

За ухвалення президентського варіанту законопроекту про деокупацію Донбасу за основу проголосували 114 нардепів від фракції "БПП", 71 нардеп від "НФ", 17 нардепів від Радикальної партії, 12 нардепів від групи "Волі народу" і 19 позафракційних депутатів.

Жодного голосу на підтримку цього законопроекту не дали фракції "Батьківщини", "Опоблока", "Самопомочі" і групи "Воля народу".

Законопроект повинен створити нову правову основу для вирішення завдання щодо відображення ворожої агресії на Донбасі, а в перспективі - для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462921
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору