EN|RU|UK
 Політика України
  4503  30

 Проблемним питанням у законопроекті про деокупацію Донбасу є "порушення окремих конституційних прав громадян", - Винник

винник

Народний депутат України Іван Винник прокоментував ситуацію, яка склалася із законопроектом щодо деокупації Донбасу.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За словами Винника, стаття 10 законопроекту є предметом доопрацювання комітету, щодо умов проведення детальних заходів, умов термінів і повноважень, хто їх реалізовує.

"Я вважаю, що ми попрацювали ефективно. У нас багато питань були підтримані консенсусно, і це є результат дуже довгої роботи комітету. Я думаю, що протягом двох днів ми проголосуємо одне дискусійне повноваження, яке фактично буде одним абзацом виписано та імплементовано в цей законопроект, і на наступний пленарний тиждень у грудні місяці, я думаю, ми можемо вийти з проектом, який буде підтриманий п'ятьма фракціями".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Законопроект стосовно деокупації Донбасу виносити на розгляд ВР 16 листопада не будуть - його допрацьовуватиме комітет

Відповідаючи на питання, в чому суть проблемної ситуації в законопроекті, Винник наголосив: "Простою мовою. Проти України ведеться гібридна війна. Україна повинна вживати заходів, щоб давати відсіч агресії. Ці заходи іноді не передбачають збереження демократичних процедур, передбачених Конституцією України. Агресора доведеться примушувати до миру. У зв'язку з цим можуть порушуватися окремі конституційні права громадян, які перебуватимуть на території, де ці заходи будуть проводитися. Наприклад, потрібно проводити евакуацію, виселення, і ці заходи можуть бути реалізовані виключно в межах наданих повноважень. Зараз умови застосування цих заходів, повноважень, хто має право включити цей механізм в повному обсязі й термін, на який вони можуть бути застосовані і чому визначається цей термін - це є предмет обговорення комітету. Яким чином дати гібридну відповідь, як нам протидіяти гібридній війні, без оголошення стану війни або воєнного стану. Росія офіційно не оголошувала війну в Донецькій і Луганській областях. Ви це знаєте. До цього прив'язана велика кількість міжнародно-правового регулювання, господарського".

Читайте також: Рада зможе розглянути законопроект про деокупацію Донбасу в грудні, - Ірина Луценко
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462912
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору