EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  19295  107

 Набули чинності санітарні норми, що дозволяють розміщувати стоматкабінети з рентгенапаратами в житлових будинках

стоматолог

Зміни в державні санітарні норми, що дозволяють розміщувати стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням, включаючи дентальні рентгенапарати, в житлових будинках і громадських будівлях набули чинності 14 листопада.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Більшість приватних стоматологічних кабінетів і клінік розташовані в житлових будинках і до цього моменту вони не мали законного права використовувати найсучасніше рентгенологічне обладнання у своїй роботі", - цитує прес-служба Міністерства охорони здоров'я України слова заступника міністра Романа Ілика.

Читайте також: "Коли підуть гроші в сімейну медицину, лікарі перестануть сидіти в поліклініках і відкриватимуть амбулаторії у дворах", - Ковтонюк

Згідно з інформацією відомства, зміни, внесені у вимоги до роботи стоматкабінетів, дозволяють також використовувати конусно-променевий комп'ютерний томограф, пантономограф і ортопанотомограф.

У відомстві зазначили, що в кабінетах можна робити не більше 100 знімків на тиждень у разі проведення прицільних рентгендосліджень і не більше 50 - у разі використання ортопантомографа, що дозволить уникнути перевищення річної дози опромінення медперсоналу.

Площа робочого місця оператора повинна бути не менше 4 кв.м і обладнана захисною ширмою або кабіною. При цьому, необхідно враховувати матеріал і товщину міжповерхового перекриття, в разі, якщо кабінет розташований у старому будинку.

Читайте також: МОЗ затвердило нові назви медичних професій: "Нововведення не призведуть до скорочення медпрацівників"

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я ініціювало внесення змін до державних санітарних правил і норм, що дозволяють розміщувати в житлових будинках стоматологічні кабінети, оснащені дентальними рентгенівськими апаратами за умови дотримання вимог безпеки та технічних умов експлуатації. Раніше чинні норми дозволяли використовувати таке обладнання в рентгенологічному відділенні (кабінеті) лікувально-профілактичного закладу загального або стоматологічного профілю.Источник: https://censor.net.ua/ua/n462899
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору