EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4427  7
Матеріали за темою:

 Новообрана суддя ВСУ Кібенко пропонує поліпшити менеджмент Верховного Суду

кибенко

Суддя новоствореного Верховного Суду України Олена Кібенко закликала до створення робочих груп щодо поліпшення діяльності суду.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Вчора розпочав роботу організаційний комітет, метою якого є підготовка першого Пленуму нового Верховного Суду. Одним із найважливіших питань, яке потрібно буде вирішити новому Верховному Суду - це забезпечення єдності, тобто знайти відповідь на запитання, як із чотирьох судів, які окремо функціонують, зробити один, не втративши ефективність та якість роботи. Ускладнює завдання те, що скоріше за все кожний із чотирьох касаційних судів та Велика палата будуть розташовані поки що у різних приміщеннях, що створює перешкоди для комунікацій та позбавляє можливості створення дійсно єдиного апарату Верховного суду", - написала Кібенко.

Також читайте: Відсьогодні стартує 8-денний навчальний курс для суддів нового Верховного Суду

За її словами, для вирішення цих складних питань з'явилася ініціатива створення робочих груп, які б складалися з суддів різних касаційних судів і на постійній основі займалися питаннями діяльності Верховного Суду та напрацьовували відповідні пропозиції для органів суддівського самоврядування. Зокрема, пропонується створення таких груп (назви робочі):

- З розробки якісного нового стандарту (стандартів) судового рішення,

- Зі стратегії забезпечення сталості та єдності судової практики,

- З судового менеджменту

- З комунікацій (зазвичай політика комунікацій включається до питань менеджменту суду, але враховуючи стратегічне значення цього напрямку та кількість завдань, доцільним є створення окремої групи).
"Хочу сказати, що деякі такі групи вже функціонують неформально. Так, група з питань судового менеджменту, якою я опікуюсь, займається питаннями розробки місії та стратегії Верховного суду, питаннями роботи апарату (оптимізація чисельності з урахуванням функціональних завдань, укладення карти компетенцій, оцінювання), аудитом IT рішень та внутрішніх процесів, роботи фронт-офісу суду, запровадження user-friendly підходів при організації роботи суду", - повідомила суддя.

У той же час вона додала, що членами групи вже проведено зустрічі з керівництвом Державної судової адміністрації, керівником робочої групи, що займається питанням IT забезпечення нового Верховного Суду, частково вивчено роботу апаратів ВАСУ та ВГСУ, розпочато роботу з проектом штатного розпису Верховного Суду. Також вивчається питання про доцільність переведення працівників апаратів до штату нового Верховного суду, механізм відбору працівників для такого переведення. Вивчено також досвід державних структур, що проводили реформування менеджменту - НБУ, НКЦПФР, Укрпошта для запозичення позитивного досвіду.

"Хочу зазначити, що тенденція застосування до управління Верховними Судами підходів, характерних для управління найкращими бізнес-корпораціями є світовою. Це знайшло своє відбиття в Керівництві з найкращої практики управління Верховними Судами, яке було розроблено у рамках проекту "Верховні Суди як гаранти ефективності судової системи в ЄС", що підтримується Європейською Комісією. Керівництво було презентовано усім Верховним судам ЄС на конференції у Ризі 21 квітня 2017 року і використовується судами як ефективний засіб вдосконалення менеджменту.

Читайте також: Верховну Раду повністю усунено від кадрових процесів судової системи, а президент виконує лише церемоніальну роль, - Козьяков про судову реформу

Як зазначається у Керівництві: "Кращий менеджмент Верховних Судів та покращена транспарентність роботи призведе не тільки до підвищення ефективності розгляду справ, але й підвищить довіру суспільства до Верховних Судів і покращить їх імідж як організації, на яку можна покладатися, тобто яка є надійним партнером у відносинах, та user-friendly організації, яка створює максимальний комфорт, зручності для споживача послуг"", - резюмувала Кібенко.
Новообрана суддя ВСУ Кібенко пропонує поліпшити менеджмент Верховного Суду 01

Новообрана суддя ВСУ Кібенко пропонує поліпшити менеджмент Верховного Суду 02

Напомним, 11 ноября присягу приняли 113 судей ВС из 114, рекомендованных Высшим советом правосудия.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462848
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору