EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  12329  39

 "Подальше закручування гайок може покласти економіку догори днищем", - Пекар про блокування податкових накладних

ндс пдв

За сьогоднішньої економічної ситуації в Україні будь-які підходи, коли користі і шкоди порівну, неприйнятні.

Як передає Цензор.НЕТ, про цей на сторінці в Facebook пише співзасновник громадянської платформи "Нова країна" Валерій Пекар, коментуючи проблему з блокуванням податкових накладних, про яку докладніше читайте в статті "Блокування податкових накладних. Чи зупинить Рада наказ Мінфіну?".

Наводимо текст Пекара повністю.

"Одна зі складних проблем, яка потребує термінового розв'язання.

Автоматична система блокування податкових накладних повністю виключає скрутки та подібні податкові махінації. Водночас вона майже повністю блокує будь-який бізнес, окрім торгівельного. Якщо бізнес полягає в тому, щоб купити банани і продати банани, то все гаразд. Якщо бізнес полягає в тому, щоб купити пальне і продати транспортні послуги, то все проблематично.

Дивіться: Усі бізнес-асоціації підтримали законопроект Гройсмана "Маски-шоу стоп". ВIДЕО

Скасувати автоматичне блокування податкових накладних означає скасувати важливу реформу і стимулювати тіньову економіку. Залишити автоматичне блокування податкових накладних означає посилити тиск на бізнес і стимулювати тіньову економіку.

Обидва рішення неприйнятні. Тому єдиний вихід -- повернутися до тестового режиму та терміново розробити низку заходів для полегшення ведення чесного бізнесу. Автоматичне блокування податкових накладних створює неймовірний тиск і на нелегальний, і на легальний бізнес. Ліки від хвороби виявилися не кращими за хворобу.

Для вирішення проблеми треба зосередитися на зміні балансу між шкодою та користю. Наприклад, допоміг би законопроект 7240, що передбачає автоматичне розблокування через 5 днів, але цього дуже, дуже замало.

Поки шкоди та користі приблизно порівну. В цій ситуації між прихильниками і супротивниками блокування виникає суперечка, що нагадує суперечку оптиміста і песиміста. Бачите, кажуть прихильники блокування, користі не менше ніж шкоди, значить, все гаразд. Та ні, кажуть супротивники блокування, шкоди не менше ніж користі, значить, все погано.

Щоб обрати позицію у цій суперечці, треба вийти за її рамки і подивитися на економіку в цілому. Економіка в цілому дуже несвободна (166 місце у світі) та дуже повільно зростає при досить високій інфляції та чималому безробіттю. Це означає, що подальше закручування гайок може покласти економіку догори днищем. Потрібні термінові рішення щодо прискорення економічного зростання, а значить, будь-які підходи, коли користі і шкоди порівну, неприйнятні".

Також читайте: У Раді обговорять забезпечення функціонування системи протидії формуванню "схемного" ПДВПодальше закручування гайок може покласти економіку догори днищем, - Пекар про блокування податкових накладних 01


Источник: https://censor.net.ua/ua/n462818
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору