EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  14184  108

 "Коли підуть гроші в сімейну медицину, лікарі перестануть сидіти в поліклініках і відкриватимуть амбулаторії у дворах", - Ковтонюк

ковтонюк

Сімейний лікар повинен бути хорошим помічником, партнером, консультантом, диспетчером для пацієнта.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Сімейний лікар - це лікар, який із пацієнтом усе життя, який знає цю людину, особливості її організму. Якщо такий лікар веде дві тисячі осіб, то до нього регулярно ходить 500-600 осіб. Їх за кілька років можна цілком запам'ятати. Тому в усьому світі сімейних лікарів намагаються вибирати там, де люди живуть. Тому що це зручно. Звичайно, будуть випадки, коли людина знаходить сімейного лікаря на іншому кінці міста. Що в такому випадку робити? - Вирішувати самому. Зрозуміло, що лікар не зможе до мене часто приїжджати або мені доведеться до нього довго їхати. Якщо людина на це готова, тоді це її вибір, ніяких немає обмежень. Але, скоріше, це будуть винятки.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Світовий банк готовий далі допомагати поліпшувати систему охорони здоров'я України, - Супрун. ФОТО

Коли почнеться реформа, коли підуть гроші в сімейну медицину, цих лікарів стане більше, вони стануть ближче до людей. Вони перестануть сидіти в поліклініках і відкриватимуть амбулаторії у дворах. З'явиться вибір, збільшиться конкуренція", - розповідає заступник міністра.

За його словами, основне завдання сімейного лікаря - це бути хорошим помічником, партнером, консультантом, диспетчером для пацієнта.

"Якщо у нас щось болить, ми зараз до Гугла звертаємося або до аптекаря, тобто, у нас є прості питання, на які нам потрібні прості відповіді. Ось для цього сімейний лікар і існує. Він добре знає людину і може дати такі відповіді. Тому його можна вибрати просто шляхом довіри - подобається вам, комфортно з ним, відповідає на твої запити, значить, можна спокійно вибирати. Це не вузький фахівець, з яким не обов'язково має бути комфортно, але він повинен мати певний рівень знань. І тут виникає питання ліцензування, яке ми будемо вирішувати", - пояснив Ковтонюк.

Повний текст інтерв'ю читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462732
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору