EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  16455  55

 $ 150 млн для "Укроборонпрому": інвестор із США без історії та адреси. Розслідування Informnapalm

В інтернеті дуже мало інформації про компанію Oriole Capital Group, яка має намір інвестувати велику суму в українське авіабудування.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в розслідуванні журналістів Informnapalm.

Журналісти нагадують, що на сайті Державного концерну "Укроборонпром" 13 листопада з'явилася новина про залучення 150 млн доларів інвестицій від американської компанії Oriole Capital Group.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 01

За домовленостями, "Харківське державне авіаційне виробниче підприємство", що входить до складу "Укроборонпрому", отримає замовлення на серійне виготовлення літаків Ан-74.

За словами генерального директора "Укроборонпрому" Романа Романова, ця домовленість означає, що "вперше на авіабудівне підприємство нашої країни заходить потужний інвестор міжнародного рівня, який планує вкладати кошти протягом багатьох років".

У статті згадується представник американської компанії Хоссейн Мусаві, генеральний директор Oriole Capital Group. Саму компанію описують як фірму, яка була "заснована керівниками Wamar International, багатопрофільної виробничої та сервісної компанії, що займається виробництвом броньованих машин, газових турбін і авіатехнологіями, а також авіалогістичною компанією Aero-Pioneer Group, яка володіє і експлуатує літаки в складних умовах від імені великих компаній і міжнародних організацій".

Як відзначають журналісти, досить дивно, що в інтернеті дуже мало інформації про компанію Oriole Capital Group. Перші новини про цю фірму з'являються тільки в новинах, пов'язаних з інвестиціями в харківський завод "космічних" 150 мільйонів.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 02

Читайте на "Цензор.НЕТ": Сотрудники Спецтехноэкспорта вывели через фиктивные предприятия около 198 млн грн. У директора изъяты $120 тысяч, - ГПУ. ФОТО

Одна з перших згадок цієї компанії в контексті новин про Україну спливає у звіті від UkraineInvest про інвестиційний клімат за другий квартал 2017 року (30.06.2017), де компанію називають одним з потенційних інвесторів в інноваційну галузь.


$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 03

У свою чергу компанія зі схожою назвою ORIOLE CAPITAL GROUP LLC була зареєстровано 28 червня 2017 року в юрисдикції штату Делавер - американський офшор.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 04Також в інтернеті є сайт компанії з подібною назвою. Домен oriolecapitalgroup.com (архів сайту) був зареєстрований 16 травня 2017 року через реєстратора GoDaddy. Дані самого реєстранта були приховані завдяки спеціальній послузі провайдера Domains By Proxy, яка засекречує контактні дані власника домену.

В "Інтернет архіві" поки немає жодного запису про цей сайт до 13 листопада, коли вперше була широко опублікована новина про інвестиції цієї компанії в Україну (хоча веб-адміністратор може прибрати старі сторінки сайту за спеціальним запитом. - Ред.).

Судячи з коду сайту, як пишуть журналісти, дизайн і управління контентом розроблені за допомогою провідного конструктора сайтів Wix.com. При цьому для дизайну був узятий популярний темплейт сайту "Інвестиційна фірма", який трохи допрацювали і доповнили авіаційною тематикою.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 05$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 06

Також цікаво, як кажуть у розслідуванні, що SSL-сертифікат цього домену був виписаний якраз за день до публікації новини на сайті "Укроборонпрому" - 12 листопада.


Сам SSL-сертифікат дійсний до 10 лютого 2018 року. Йдеться про безкоштовний тримісячний сертифікат від Let's Encrypt. Цікаво, що можна простежити історію поновлення сертифіката - його вперше зареєстрували 16 травня в день реєстрації домену і потім продовжували кожні три місяці. Але за день до виходу новини про 150-мільйонну інвестицію в українське літакобудування сертифікат терміново продовжили ще раз. Як відзначають журналісти, дивно, що у сайту такої багатої компанії немає навіть грошей на платний сертифікат.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 07


Тобто, як пишуть розслідувачі, виникає дивне відчуття, що за день-два до появи інтересу до компанії Oriole Capital Group в українських ЗМІ, хтось швидко зробив сайт-візитку і наповнив його контентом.

Якщо проаналізувати сам контент, то там не згадується ніяких імен керівників або співробітників. Але при цьому зазначено адресу компанії:

Oriole Capital Group
9744 Wilshire Blvd, Suite 203,
Los Angeles, CA 94158

Однак, за адресою "Suite 203" можна знайти тисячі інших компаній - отже, йдеться про віртуальну адресу (або просто поштову скриньку) для реєстрації офшорних компаній.

$ 150 млн для Укроборонпрому: інвестор із США без історії та адреси 08

Дивіться на "Цензор.НЕТ": "Бронедрузі": "Укроборонпром" заплатив 100 мільйонів фіктивним фірмам, - "Наші гроші". РОЗСЛІДУВАННЯ

До того ж, як зазначають журналісти, згадана в статті на сайті "Укроборонпрому" материнська компанія Wamar International теж не схожа на гіганта авіабудівної галузі. Структура реєстрантів ([1], [2]) і згадки в пресі теж залишають багато запитань.

"Тож звідки гроші і хто насправді стоїть за цією компанією? Який стосунок має до інвестицій в авіабудівну галузь України згаданий Хоссейн Мусаві? Хто такий реєстратор компаній Wamar Nabil Barakat? Що за пілот Alaska Airlines Паша Салех, який згадує про свою посаду віце- президента в Oriole Capital Group? Чому американські інвестори все частіше звучать на близькосхідний манер?", - запитують розслідувачі Informnapalm.

"В історії України вже були гучні епізоди, коли багатомільйонні контракти підписувалися з якимись іспанськими лижними інструкторами, а за підписантами потім ганялися по всьому світу з ордером на арешт. Можливо, це просто хитрий спосіб американців або якихось близькосхідних інвесторів увійти в структуру "Антонова". В Україні можливо взагалі все. Але щоб не виникало незручних запитань, державні органи повинні самі інформувати громадян про закулісних власників чергових "великих" інвесторів в українські державні підприємства", - підкреслює видання.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462702
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору