EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5696  43

 У Раді обговорять забезпечення функціонування системи протидії формуванню "схемного" ПДВ

вр скандал провокация

15 листопада на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики пройдуть слухання про роботу Уряду щодо забезпечення ефективного функціонування системи протидії формуванню "схемного" податкового кредиту з податку на додану вартість.

Про це йдеться у матеріалі Тетяни Бодні "Блокування податкових накладних. Чи зупинить Рада наказ Мінфіну?"

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ДФС призупинено 469 тис податкових накладних на суму понад 10 млрд грн

У Комітеті з питань податкової та митної політики зазначають, що запустивши автоматичну систему блокування податкових накладних, тіньові схеми так і не побороли. Навпаки, кількість фіктивного ПДВ, який вкидається, стає більшою. За словами голови Комітету податкової та митної політики Ніни Южаніної, в систему не просто продовжують вкидати фіктивний ПДВ. Його кількість зростає. На думку нардепа, щоб система працювала ефективно, потрібно не просто одноразово змінити критерії. Необхідно постійно моніторити ситуацію і вдосконалити критерії ризику. Якщо знадобиться, то щотижня. За умови, звичайно, що головна мета не дати "схемникам" працювати. Вони, до речі, дуже гнучко і швидко реагують на будь-які зміни.

Депутати як тимчасовий захід пропонують прийняти законопроект, який поверне систему блокування податкових накладних до тестового режиму. При цьому скасовується автоматичне блокування, поки критерії ризику не будуть удосконалені.

У Мінфіні категорично проти того, що пропонують парламентарі. На думку міністра Олександра Данилюка, в разі прийняття закону є ризик розкрадання мільярдів бюджетних коштів через фіктивний податковий кредит. Також під загрозою опиниться механізм автоматичного відшкодування ПДВ, написав Данилюк на своїй сторінці у Facebook.

На думку голови комітету Ніни Южаніної, ці побоювання не мають під собою підстав.

"Працюючи з експертами і людьми, які близькі до підприємств, які відшкодовують ПДВ, що система своєчасного прозорого відшкодування ПДВ починає хитатися, тому що все менше ресурсу надходить для забезпечення цієї бездоганної системи. Середній та малий бізнес, який якраз додану вартість генерує в Україні, зараз у стані заблокування і неможливості далі працювати. Або люди кинули роботу і розбираються, або з ними розірвали контракти великі компанії-покупці, або вони не отримали за свою роботу грошей у сумі повернення ПДВ. Це ситуації, які мені продемонстрували люди в господарських договорах між покупцем і продавцем", - розповіла Ніна Южаніна.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462660
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору