EN|RU|UK
 За кордоном
  4876  24

 23 країни Євросоюзу підписали декларацію про військову співпрацю

евросоюз

Міністри 23 із 28 держав Європейського Союзу підписали декларацію про наміри брати участь у "постійній структурній співпраці з питань безпеки й оборони".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні на сайті Ради ЄС.

"Можливість постійної структурної співпраці в сфері оборони та оборонної політики була імплементована Лісабонським договором. Це передбачає можливість того, що низка країн-членів ЄС будуть тісніше співпрацювати в сфері безпеки й оборони", - сказано в повідомленні.

PESCO дозволить країнам-членам, які бажають і здатні спільно розвивати обороноздатність, інвестувати в спільні проекти або посилювати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

Документ підписали Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Румунія. Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція. Інші держави-члени можуть приєднатися до програми пізніше.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Європарламент пропонує Україні "Східне партнерство+", - проект доповіді

Рада Євросоюзу тепер має затвердити створення PESCO кваліфікованою більшістю. Це може статися на черговому засіданні Ради з питань зовнішньої політики 11 грудня.

Пропозиції для PESCO включають роботу зі створення Європейського медичного командування і мережі логістичних центрів в Європі, створення Європейського центру з реагування на кризові ситуації та спільне навчання військових офіцерів.

Одним з основних завдань проекту є скорочення кількості систем озброєння і запобігання дублювання, що дозволить заощадити гроші й поліпшити спільні операції.

Також читайте: Єврокомісія запропонувала спростити пересування військ по території ЄС
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462620
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору