EN|RU|UK
 Політика України
  24518  351

 Наступний крок українізації - ухвалення закону про державну мову, - В'ятрович

вятрович

Україна вже зробила низку важливих кроків на шляху до українізації, але їй слід пройти ще довгий шлях.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив керівник Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович під час чату на "Главреді".

"Процес українізації - це досить тривалий процес. Ще не скоро ми зможемо сказати про нього в доконаному вигляді. Але все, зроблене досі, є надзвичайно важливим. Насправді квоти на українську музику, дублювання фільмів тощо - це неймовірно важливі кроки, які рухають нас уперед", - сказав історик.

В'ятрович зазначив, що після ухвалення закону про освіту наступним кроком на шляху українізації має стати закон про державну мову.


"Мої друзі й колеги і представники громадськості розробили адекватний проект цього закону, його незабаром розглядатимуть у Верховній Раді. Я б дуже хотів, щоб його ухвалили, тому що це перша цілісна спроба захисту української мови в Україні", - наголосив він.

Голова інституту також пояснив, навіщо потрібен Україні закон про державну мову.

"Наприклад, у Великій Британії немає такого закону. Справа в тому, що українську мову в період бездержавності України знищували саме державними методами, тому щоб відновити її, знову поставити на ноги, для цього потрібна цілеспрямована державна політика. Сподіваюся, що в наших політиків вистачить мужності і розуміння, і вони це зроблять", - резюмував він.


Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети мають викладати українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантовано право на навчання рідною мовою разом з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, отримають його за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти закону висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462554
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору