EN|RU|UK
 За кордоном
  61800  310

 "Запас міцності вичерпався": число банкрутств російських компаній наблизилося до історичного рекорду

банкротство

Кількість банкрутств у Росії майже досягла історичного рекорду, встановленого в 2009 році, підрахував Центр макроекономічного аналізу і прогнозування. Через падіння доходів населення все частіше банкрутують будівельні компанії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК.
Читайте також: 95% позичальників неплатоспроможних банків відмовляються погашати свої кредити, - Фонд гарантування вкладів
На зростання банкрутств впливають два фактори, вважають аналітики. Перший - слабкий споживчий попит: реальні наявні доходи населення РФ падають 12 кварталів поспіль. За перші дев'ять місяців цього року вони знизилися на 1,2%, за даними Росстату.

"У нас не було такого тривалого періоду падіння реальних доходів населення. Весь бізнес, орієнтований на споживчий попит, постраждав найсильніше в цю кризу, і тренд тут поки негативний", - підкреслює голова ради Московської міжнародної валютної асоціації, екс-глава департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Кирило Тремасов.

Друга причина - повільне зниження ключової ставки. На початку року вона перебувала на рівні 10%, а до кінця жовтня знизилася лише до 8,25%, водночас, як інфляція падала швидшими темпами.

Також читайте: Окупанти видають російські біометричні закордонні паспорти в п'яти містах Криму

З точки зору бізнесу ставка знижується "незрозумілим чином", занадто повільно, говорить член президії генеральної ради "Ділової Росії" Михайло Левчук. І це відчутно в умовах особливостей останньої кризи. Якщо минулі кризи компенсувалися тим, що за рахунок девальвації рубля з ринку йшли іноземні товари, поступаючись місцем вітчизняним компаніям, то тепер такого ефекту немає, нагадує він: "Механізм стрибка національної валюти не спрацював". Втім, в останні кілька місяців динаміка "швидше позитивна", визнає Левчук.


"Досягнутий за підсумками серпня-вересня рівень банкрутств навіть трохи перевищив пікове значення березня 2015 року", - вказує ЦМАКП. Він лише на 2,1% нижче за історичний максимум жовтня 2009 року.

Проблема в тому, що у багатьох компаній, які не збанкрутували ще в 2015 році, вже "вичерпався" запас міцності, песимістично вказує макроаналітиків Райффайзенбанку Станіслав Мурашов. Експортери ще могли захиститися слабким курсом, але після двох років цей фактор, а також тенденція щодо скорочення витрат уже не роблять настільки значний ефект, вважає він.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462495
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору