EN|RU|UK
 Політика України
  36751  130

 Директор НАБУ продемонстрував відкрите нехтування вимогами Кримінально-процесуального кодексу, - САП

сап

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вкрай занепокоєна ситуацією, що виникла впродовж останніх днів у взаємовідносинах Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сторінці САП в Facebook.

Незвична напруга, що виникла між відомствами, створеними в межах єдиної антикорупційної реформи, вимагає невідкладної реакції.

Згідно з законом САП не має повноважень контролю за діяльністю НАЗК і має лише окреслені винятково рамками кримінального процесу повноваження з нагляду за НАБУ.

Водночас, САП наділена конституційною функцією організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях, що розслідуються детективами НАБУ, тому не може залишатись осторонь спроб використання цих розслідувань для зведення особистих рахунків.

Незважаючи на відсутність у директора НАБУ законодавчих процесуальних повноважень як керівника органу досудового розслідування, а отже й відповідальності, але, враховуючи ступінь його впливу на процеси, які відбуваються у формально очолюваному ним відомстві, одразу ж після отримання першої підтвердженої інформації про проведення НАЗК перевірки щодо дотримання ним вимог Закону України "Про запобігання корупції", антикорупційними прокурорами невідкладно вжито заходів щодо недопущення конфлікту інтересів - витребувано з НАБУ кримінальне провадження про можливе недостовірне декларування службовими особами НАЗК, розпочате детективами чомусь лише у жовтні цього року, а також запропоновано детективам проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій лише за участю процесуальних керівників в приміщенні САП до вжиття директором НАБУ заходів самостійного врегулювання виниклої суперечності.
Також читайте: Порушивши кримінальну справу проти мене, Ситник хоче тиснути на главу НАЗК, - Корчак
Натомість директор НАБУ обрав інший шлях. Своїм листом очільник бюро відкинув законні вказівки прокурорів САП, вказавши на їх вигадану ним "нікчемність, неправомірність і відсутність підстав для виконання..." і, принагідно голослівно звинувативши САП у "потуранні неправомірним діям учасників кримінального провадження, самоусуненні від виконання … функцій процесуального керівника…, створенні перешкод до здійснення швидкого, повного та неупередженого розслідування…".

Цим він просто вкотре продемонстрував відверте нехтування вимогами Кримінального процесуального кодексу України, що межує з правовим нігілізмом.

На жаль, такі дії яскраво засвідчують дійсну наявність реального конфлікту інтересів та небажання вирішувати його у спосіб, визначений законом.

Крім того, у НАБУ вирішили за доречне оприлюднити фрагмент свого листування з цього приводу з НАЗК.

Звичайно, питання прийнятності застосування директором НАБУ новаторського для офіційного ділового мовлення стилю "сам дурень" залишаємо на розсуд усіх небайдужих.
Дивіться також: Свекруха голови НАЗК Корчак замкнула в квартирі детектива НАБУ, який прибув з метою вручення повістки (оновлено). ВІДЕО
Утім, очевидно неприйнятним з точки зору закону є зроблене в ньому посилання на матеріали розслідуваного детективами НАБУ кримінального провадження.

Навіть більше, враховуючи, що Корчак Н.М. у згаданому провадженні наразі має статус свідка, викладені в оприлюдненому НАБУ листі доводи щодо її необ'єктивності є надуманими, а поєднання різних за своєю суттю питань адміністративного та кримінального проваджень - штучними, тому ґрунтовані на цьому спроби керівника НАБУ таким чином уникнути виконання законних вимог НАЗК - протиправними.

САП застерігає, що будь-які спроби використання досудового розслідування як засобу тиску рішуче присікатимуться.

Вказане кримінальне провадження повинне розгортатись винятково згідно з буквою, духом і в площині закону.

Існуючі підозри щодо вчинення кримінального правопорушення повинні бути або підтверджені, або спростовані, зокрема шляхом проведення слідчих дій з службовими особами НАЗК, незалежно від посад, які вони обіймають.

Водночас, не повинно виникати жодних зауважень щодо заангажованості керівника НАБУ, які б дозволяли в подальшому ставити під сумнів результати досудового розслідування.

Закон один для всіх, тим паче якщо йдеться про Закон України "Про запобігання корупції".

Вважаємо, що ця ситуація повинна також стати предметом розгляду на засіданнях відповідних органів контролю - Ради громадського контролю при НАБУ та Громадської ради при НАЗК.

САП закликає керівників обох антикорупційних органів - як НАБУ, так і НАЗК - діяти винятково у межах повноважень і відкинути будь-які спокуси використати займане високе посадове становище для уникнення можливої юридичної відповідальності.

Наразі від вміння утихомирити власні амбіції задля інтересів служби залежить авторитет та подальша доля триваючої в державі антикорупційної реформи.

Як повідомлялося, 3 листопада НАЗК внесло припис директору НАБУ Артему Ситнику про порушення вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у його підлеглого. Припис внесено щодо детектива головного підрозділу детективів НАБУ Ігоря Семака, який не вжив заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів і не повідомив безпосереднього керівника про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією.

Зокрема, за інформацією НАЗК,у діяльності детектива, який входить до групи детективів для здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо закупок, здійснених ДП "НАЕК "Енергоатом" і в кримінальному провадженні щодо розтрати чужого майна та зловживання службовим становищем керівництва ДП "СхідГЗК", не відкидається можливість наявності приватного інтересу, викликаного попередньою роботою на посаді помічника-консультанта народного депутата України Вікторії Войціцької. 8 листопада НАЗК викликало А.Ситника на 13 листопада для надання пояснень щодо відмови в наданні інформації Нацагентству.
Також читайте: Суд заарештував гроші Розенблата на рахунках у Німеччині
У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) у відповідь на претензії Національного агентства щодо запобігання корупції (НАЗК) заявили, що 3 листопада Бюро надало відповідь на запит НАЗК і направило копії запитуваних документів. Водночас глава НАЗК Наталія Корчак не з'явилася на допит в НАБУ як свідок.

За інформацією ЗМІ, Національне антикорупційне бюро України допитало главу Національного агентства з питань запобігання корупції Наталю Корчак у справі про покупку паркомісць і їх використання для незадекларованих автомобілів.

У травні журналісти повідомляли, що виявили на паркомісці Корчак в столичній новобудові бізнес-класу нову машину Skoda Octavia A7, яку вона нібито не вказала в декларації. Згідно з декларацією Корчак за 2016 рік, у її власності є квартира в Києві площею 88,3 кв. м і половина ще однієї квартири, якою вона володіє разом з сином. Крім цього, у неї є три паркувальних місця для авто, але самі машини в декларації відсутні.Источник: https://censor.net.ua/ua/n462426
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору