EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  50935  278

 МЗС Польщі: В Києві ухвалюють рішення, які ставлять під сумнів заяви про стратегічне партнерство

украина польша

Заступник голови МЗС Польщі Бартош Ціхоцький вважає, що рішення Києва суперечать заявам української влади про стратегічне партнерство країн.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише Польське радіо.

"Україна ухвалює нині рішення, що ставлять під сумнів заяви про стратегічне партнерство", - сказав у четвер, 9 листопада, у Сеймі Польщі заступник міністра закордонних справ Бартош Ціхоцький.

Також читайте: "Демократична Польща зазвучала в унісон з авторитарною Росією", - В'ятрович про заборону в'їзду

За його словами, з українського боку не вистачає рішень, що сприятимуть історичному діалогу.

У четвер увечері депутатам Сейму представлено поточну інформацію про "актуальні відносини Польщі з найближчими сусідами та політику польського уряду щодо сусідніх країн, особливо України, Німеччини, Білорусі та Литви у контексті найновіших рішень і заяв представників влади Польської Республіки".

З відповідним клопотанням до голови Ради міністрів звернулася опозиційна партія Громадянська платформа.

Також читайте: Ващиковський: "Ми ніколи не погодимося поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою"

Представляючи інформацію, Ціхоцький сказав, що польський уряд мусить реагувати у "ситуації, коли партнери та союзники Польщі ухвалюють рішення, що суперечать союзницьким, партнерським та сусідським відносинам". Він додав, що прикладом цього є "незрозуміле, скандальне рішення посадових осіб української держави про заборону пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв воєнних конфліктів на території України".

За його словами, стурбованість викликають також заяви голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, який "у публічних висловлюваннях вважає цвинтар у Биківні незаконним".

"Ставимо українській стороні запитання - як нам це розуміти?" - поцікавився віце-міністр закордонних справ.

"Ми підтримуємо конструктивний контакт на різних рівнях, включно з найвищим, президентським, де намагаємося ці питання прояснити", - додав Ціхоцький.

За словами представника Міністерства закордонних справ Польщі, віце-прем'єр та міністр культури Пйотр Ґлінський під час консультацій у Києві наприкінці жовтня запропонував "механізм розмов на більш високому рівні ніж донині, на рівні віце-прем'єрів, міністрів культури". Вони мали би вирішити, зокрема, питання щодо місць пам'яті та захисту культурних цінностей.

"Цій конструктивній пропозиції було відмовлено і це тягар не закордонної політики польського уряду, це тягар політики української держави, яка приймає нині рішення, що ставлять під сумнів заяви про стратегічне партнерство", - сказав Ціхоцький.

Він додав, що контактів у відносинах з Україною достатньо. "Не вистачає рішень з українського боку, що сприятимуть поступові у деяких двосторонніх питаннях, які називають історичним діалогом", - підкреслив віце-міністр закордонних справ.

Депутат опозиційної партії Громадянська платформа Славомір Нітрас сказав, що ці дебати - це "рука опозиції, простягнута урядові, бо у відносинах з сусідами Польщі відбулися дуже погані речі, що відкидають нас на роки назад".

Також читайте: Не можна погоджуватися на ситуацію, в якій представники інститутів в Україні поводяться не за принципами добросусідських відносин, - Дуда

"Хочемо вірити, що те, що було поганого, це випадковість, а не свідома політика", - додав він.

"Ми змогли досягти примирення з німцями, а українці бачили у нас свого найліпшого адвоката", - відзначив депутат Громадянської платформи. Політик вважає, що уряд повинен заявити про продовження політики примирення з Україною.

Нагадаємо, сьогодні президент Польщі Анджей Дуда заявив, що розглядає питання візиту в Україну, незважаючи на застереження глави МЗС.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n462346
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору