EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7809  313

 Фарбування будівель, прибирання вулиць і цвинтарів: Мін'юст пропонує залучати злісних неплатників аліментів до суспільно-корисних робіт. ВIДЕО

У Міністерстві юстиції пропонують Верховній Раді ввести низку заходів щодо людей, які ухиляються від сплати податків.

Як інформує Цензор.НЕТ, відповідний законопроект представив міністр юстиції Павло Петренко під час "години запитань до уряду" у Верховній Раді.
...
"Міністерство юстиції спільно з народними депутатами, які об'єдналися навколо цієї теми, розробили зміни до законодавства, які передбачають посилення прав дітей і захист їх від економічного насильства з боку тих батьків, які ухиляються від своїх обов'язків. Перше, що ми пропонуємо, - це введення чіткої заборони на виїзд за кордон для тих осіб, які злісно ухиляються від сплати аліментів понад 6 місяців", - сказав Петренко.

За даними Міністерства юстиції, в Україні понад 600 тис. батьків ухиляються від сплати аліментів.

Щоб спонукати людей виконувати такий обов'язок щодо дітей, пропонують ввести й інші санкції.

"Друге, - пропозиція позбавити можливості батьків, які ухиляються від сплати аліментів, маніпулювати іншими з батьків, даючи згоду на виїзд дитини за кордон із тим із батьків, хто сумлінно виконує свої обов'язки. Також ми прибираємо низку привілеїв для тих, хто не платить аліменти. Не платиш аліменти - не маєш права керувати автомобілем, не маєш права на мисливську зброю", - зазначив міністр.

За його словами, ще одна пропонована новація - введення суспільно корисних робіт.


"Ми пропонуємо, щоб тих, хто не платить аліменти понад 12 місяців, за рішенням суду залучали до суспільно-корисних робіт, - прибирання вулиць, фарбування будинків, прибирання цвинтарів. У громади є на це бюджети. Ті гроші, які буде горе-батько заробляти, прибираючи цвинтарі, направлятимуть на рахунок дитини для погашення боргу щодо аліментів. Ми пропонуємо, щоб такі роботи застосовувалися судом до 2 місяців, поки не буде погашений борг", - уточнив Петренко.

Він додав, що іншому представнику сім'ї, який піклується про дитину, пропонують дати можливість не платити судовий збір і авансові платежі у разі зверненні до суду. А прізвища тих, хто ухиляється від сплати аліментів, буде опубліковано в державному реєстрі злісних неплатників аліментів на сайті Мін'юсту.

"Ми пропонуємо посилити кримінальну відповідальність за тих батьків, які не платять аліменти і шантажують своїх дітей", - резюмував голова Мін'юсту.

Павло Петренко звернувся до голови ВР Андрія Парубія з пропозицією наступного тижня, в четвер, виділити окремий блок з ухвалення низки законопроектів щодо захисту прав дитини і людини.
Источник: https://censor.net.ua/ua/v462329
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору