EN|RU|UK
 Політика України, Технології
  11766  74

 "Це форпост України проти гібридної війни", - Кістіон про початок будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження

авария чернобыль

Українська Національна атомна енергогенеруюча компанія (НАЕК) "Енергоатом" почала будівництво в Чорнобильській зоні відчуження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Про це пише DW, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Проект будівництва ЦСВЯП у поєднанні з диверсифікацією поставок свіжого ядерного палива - це форпост України проти гібридної війни", - заявив віце-прем'єр України Володимир Кістіон у четвер, 9 листопада, на церемонії, присвяченій початку будівництва.

Повідомляється, що технологія поводження з відпрацьованим ядерним паливом для забезпечення його зберігання в ЦСВЯП надана американською компанією Holtec International. Майданчик сховища розташовано в 1-й радіаційно-режимній зоні навколо Чорнобильської АЕС. Там будуть зберігатися відпрацьовані паливні стрижні з атомних електростанцій у Рівному, Хмельницькому та Южноукраїнську.

Будівельні роботи повинні бути завершені протягом 24 місяців, проектний термін експлуатації майданчика для контейнерів для зберігання ядерних відходів системи Hi-Storm становить 100 років.

За словами Володимира Кістіона, після спорудження об'єкта, з 2020 року Україна стане енергонезалежною в питаннях поводження з відпрацьованим ядерним паливом.

Виступаючи на церемонії, посол США в Україні Марі Йованович повідомила, що з 2005 року Київ витратив близько 2 мільярдів доларів на вивезення ВЯП для тимчасового зберігання в Росію.

Йованович зазначила, що Корпорація приватних закордонних інвестицій (OPIC) при адміністрації США надає гарантії на 250 мільйонів доларів для зведення ЦСВЯП.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462323
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору