EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  5418  63

 Антимонопольний комітет підтвердив версію НАБУ про змову в тендерах для портів

порт уголь

Антимонопольний комітет України (АМКУ) підтвердив факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП "Адміністрація морських портів України" (АМПУ) та представників низки підприємств-учасників торгів на закупівлю послуг із експлуатаційного днопоглиблення, що призвели до спотворення результатів процедури закупівлі і, як наслідок, до привласнення коштів ДП "АМПУ".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.
Зокрема, йдеться про торги на днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Загальна сума штрафу, накладеного на підприємства, становить понад 80 млн грн.

"Викриття змови учасників держзакупівель стало можливим завдяки ефективній співпраці Національного антикорупційного бюро України та Антимонопольного комітету", - сказано в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": АМКУ розкрив змову кількох фірм під час будівництва радіотелевізійних вишок у Ніжині і на Рівненщині. Компанії оштрафовано та усунено від публічних закупівель на 3 роки

Так, упродовж 2015-2016 років ДП "АМПУ" здійснило низку закупівель послуг на днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. За результатами торгів було укладено договори з ТОВ "Іріда", ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" та ПП "Інфлот-Данубіус Ейдженсі". За версією слідства, ці закупівлі здійснено за завищеними майже у два рази цінами.

"Зібравши достатньо інформації, що засвідчила можливий антиконкурентний характер дій із боку учасників торгів, НАБУ передало частину матеріалів до АМКУ. Зазначені матеріали стали підставою для відкриття справ за ознаками антиконкурентних узгоджених дій та винесення АМКУ вердикту щодо наявності відповідного факту. В результаті на ТОВ "Іріда" накладено штраф у розмірі 1 млн 466 тис. грн, на ТОВ "Інфлот-Данубіус Ейдженсі" - 3 млн 640 тис. грн, на ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" - 76 млн 430 тис. грн", - повідомляє НАБУ.

Також дивіться: "Якщо побачу змову, буду порушувати питання про звільнення керівника разом з усіма дармоїдами, - Гройсман про АМКУ. ВIДЕО

При цьому НАБУ нагадує, що у вересні 2017 року АМКУ визнав змову у діях учасників торгів із закупівлі робіт та послуг із днопоглиблення у порту "Южний" за зверненням НАБУ. Два підприємства, які вдалися до цих антиконкурентних узгоджених дій - ТОВ "ЛІГОС УА" і ТОВ "УКРЗВ'ЯЗОКГІДРОБУД" - АМКУ оштрафував на загальну суму близько 23 млн грн.

Наведені епізоди з закупівлі послуг із днопоглиблення в портах України ДП "АМПУ" та його філіями детективи НАБУ розслідують із грудня 2015 року. Попередня правова кваліфікація - ст.14, ч.5 ст.191, ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України. Всі кримінальні правопорушення пов'язані із здійсненням державних закупівель упродовж 2015-2016 років. Внаслідок зловживань, за версією слідства, державі завдано шкоди на суму близько 300 млн грн.

На підставі зібраних доказів в розслідуванні згаданого кримінального провадження, навесні 2017 року Національне антикорупційне бюро України подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору зі здійснення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 млн грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462290
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору