EN|RU|UK
 Суспільство
  1863  2
Матеріали за темою:

 ВРП внесла подання на призначення ще трьох суддів нового Верховного Суду: адвоката Яновської і суддів ВССУ Коротуна і Ступак

суд закон фемида правосудие приговор вердикт

Вища рада правосуддя 9 листопада внесла Президенту подання на призначення на посади суддів Верховного Суду ще трьох претендентів: адвоката Олександри Яновської і суддів ВССУ Вадима Коротуна та Ольги Ступак.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Судово-юридична газета".

Кандидатура претендентки в касаційний кримінальний суд Верховного Суду, адвокатки Олександри Яновської вже розглядалася Радою правосуддя 18 вересня. Але через скаргу від голови Ради адвокатів Києва Петра Рябенка, що надійшла до Ради, рішення щодо кандидатури Олександри Яновської було вирішено відкласти. У провину кандидатці була поставлена неправомірна діяльність як члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Києва, зокрема, видача свідоцтв про складання кваліфікаційних іспитів, що, на думку Ради адвокатів Києва, саме ця комісія не мала права робити. Зараз дії столичної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури є предметом розслідування поліцією за ст. 358 КК (Підроблення документів, печаток, штампів та їх збут).

Втім, як зазначив доповідач, член Ради правосуддя Павло Гречковський, Олександра Яновська все ж може бути призначена до Верховного Суду.

Сама Олександра Яновська повідомила, що нічого протизаконного в КДКА Києва не робила, її діяльність зводилася до розробки завдань і положень для складання адвокатами іспитів, а також оцінки рівня їхніх професійних знань. Причинами проблем у КДКА Києва, за її словами, став конфлікт між органами адвокатського самоврядування. Також вона зазначила, що крім роботи в органах адвокатського самоврядування, має багато і інших наукових, педагогічних досягнень, є суддею ЄСПЛ ad hoc від України. Також їй довелося відповісти на запитання голови Верховного Суду Ярослава Романюка про дії в конкретній ситуації, яка може виникнути під час розгляду кримінальної справи.

Що стосується судді ВССУ Вадима Коротуна, то причиною для перерви в розгляді його рекомендації стали нерозглянуті дисциплінарні скарги. Запитання до нього сьогодні виникли тільки у Ярослава Романюка з практики розгляду справ.

Аналогічно раніше було відкладено розгляд рекомендації судді ВССУ Ольги Ступак. Причиною для такого рішення раніше були дисциплінарні справи судді та необхідність дати пояснення щодо нерухомості судді. Як зазначив член Ради Микола Гусак, перешкод для призначення судді у ВС тепер немає. До Ольги Ступак також виникли запитання у Ярослава Романюка з приводу її дій під час розгляду конкретної справи і судової практики.

З повним списком суддів нового Верховного Суду можна ознайомитися за посиланням.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462227
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору