EN|RU|UK
 Суспільство
  1942  6
Матеріали за темою:

 ВРП ухвалила рішення щодо подання про звільнення з посади судді Хорошун, яка ухвалювала вердикти проти активістів Євромайдану

суд

Рішенням Другої Дисциплінарної палати ВРП також ухвалено рішення щодо подання про звільнення судді з посади.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Судово-юридичну газету, про це повідомляє прес-служба ВСП.

Рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя (далі - ВСП) від 11 квітня 2017 року суддю Канівського міськрайонного суду Черкаської області Хорошун Оксану Володимирівну притягнуто до дисциплінарної відповідальності, до неї застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення її з посади.

Підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Другою Дисциплінарною палатою ВСП факти порушення суддею норм кримінального процесуального закону під час розгляду справ про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою проти учасників масових акцій протесту в період із 21 листопада 2013 року до дня набуття чинності Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" у зв'язку з їхньою участю в таких акціях, що призвело до негативних наслідків.

За результатами розгляду викладених у скарзі судді доводів ВРП дійшла до висновку:
- що оспорюване рішення не містить оцінки рішень, ухвалених вищевказаною суддею, а стосується оцінки її дій як слідчого судді і містить висновки про невиконання обов'язків, покладених на неї Конституцією України та кримінальним процесуальним законом, не виходить за межі повноважень дисциплінарного органу;
- допущені суддею Хорошун Оксаною Володимирівною порушення процесуального закону є істотними і визнані діями, віднесеними законом до порушення присяги судді (ч. 2 ст. 32 Закону України "Про Вищу раду юстиції" в редакції, чинній станом на 25 січня 2014 року), а саме - є діями, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності судових органів;
- відповідальність за дії, вчинені суддею, не скасовано, але не пом'якшено, а тому вона повинна бути притягнена до дисциплінарної відповідальності за дії, які чинною редакцією Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кваліфікують як істотний дисциплінарний проступок.


ВРП вважає, що оскаржуване рішення ухвалювали з урахуванням усіх обставин справи, а також характеристики судді, наданої Канівським райсудом Черкаської області Тимчасовій спеціальній комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та ВРП.

ВРП погодилася з рішенням Другої Дисциплінарної палати ВРП і констатувала, що обрання будь-якого запобіжного заходу при обґрунтованому висновку про наявність ризиків, передбачених ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України, є істотним порушенням норм права, зокрема, приписів ст. 29 Конституції України, ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 194, 197 Кримінально-процесуального кодексу України.

З огляду на зазначене, ВРП ухвалила залишити без змін рішення Другої Дисциплінарної палати від 11 квітня 2017 року про притягнення судді Хорошун Оксани Володимирівни до дисциплінарної відповідальності.

Нагадаємо, суддя Хорошун у січні 2014 року заарештувала 2 євромайданівців, які брали участь у мітингу біля Черкаської обласної державної адміністрації.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462209
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору