EN|RU|UK
 Суспільство
  1373  9
Матеріали за темою:

 Треба активізувати роботу по добору суддів. У липні 2019 року ми отримаємо лише 600 нових суддів, - кандидат у судді ВС Мазур

мазур

Вища кваліфікаційна комісія розробила графік, згідно з яким нові судді повинні пройти кваліфоцінювання через два роки.

Про це в інтерв'ю для Цензор.НЕТ сказав суддя Попаснянського райсуду Луганської області Микола Мазур, який є одним із кандидатів до Верховного Суду.

"Треба активізувати роботу по добору суддів. Вища кваліфікаційна комісія розробила графік, але по ньому нові судді мають пройти кваліфоцінювання через два роки. Бо поки пройдуть перші екзамени на виявлення загального рівня знань, психологічне тестування, потім - для більшості ще рік навчання. Після завершення у липні 2019 року ми отримаємо 600 нових суддів. Це замало. Із цим потрібно щось робити. Бо матимемо проблему із розумними термінами розгляду справ, адже у багатьох районах судді вже не справляються", - сказав він.

Водночас Мазур додав, що при тому, що судова реформа передбачає укрупнення - утворення так званих округів, є небезпека, що в буквальному сенсі суди стануть далі від людини, проте це дозволить уникнути ситуації, коли в суді не залишається жодного судді.

Читайте також: Згоден, що майбутня зарплата суддів Верховного Суду порівняно з мінімальною - занадто висока, - кандидат у ВС Мазур

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурснеоцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня Вища рада правосуддя внесла подання президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Повний текст інтерв'ю з Миколою Мазуром читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n462197
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору