EN|RU|UK
 За кордоном
  3902  39

 США планують виділити близько $ 5 млрд на реалізацію ініціативи щодо стримування Росії в Європі

россия война сша санкции конфликт рф противостояние холодная давление

Комітети у справах збройних сил Сенату і Палати представників Конгресу США узгодили щорічний акт про Національну оборону (National Defense Authorization Act) - обов'язковий до ухвалення документ, який визначає політику і бюджет Пентагону на наступний фінансовий рік (почався в США 1 жовтня).

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, витяги зі звіту за підсумками слухань на Капітолійському пагорбі розміщено на сайті сенатського комітету.

Як випливає з пояснювальної записки, "протидія агресії з боку Росії" йде в документі окремою статтею. Законодавці, зокрема, звертають увагу на вторгнення Москви "до Грузії в 2008 і в Україну у 2014 роках", а також її загрози державам-союзникам у НАТО. В акті особливо наголошено на "розширенні військової активності" РФ "в Арктичному регіоні і Середземному морі", "розвиток її ядерної доктрини" і порушення Москвою Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) і багатостороннього міжнародного Договору щодо відкритого неба.

Крім того, Сполучені Штати і їхніх партнерів у Європі турбують "дезінформація, пропаганда, кібератаки" і "гібридні військові операції", які проводить Москва.

Близько 5 млрд доларів - на стримування РФ

У зв'язку з цим Вашингтон планує направити на реалізацію ініціативи щодо стримування Росії в Європі 4,6 млрд доларів (близько 4 млрд євро). Для підвищення оборонного потенціалу країн Балтії США виділять близько 100 млн доларів (близько 86 млн євро).


У відповідь на порушення Москвою ДРСМД і для підтримки дослідницьких програм із використання крилатих ракет середньої дальності наземного базування буде перераховано 58 млн доларів (близько 50 млн євро).

Члени Сенату і Палати представників також запропонували американським багатоканальним дистриб'юторам, серед яких оператори супутникового і кабельного телебачення, утриматися від трансляції "контенту, який належить, контролюється або фінансується урядом РФ".

Телевізійним дистриб'юторам, крім цього, рекомендовано не укладати договорів про оренду ефірного часу з виробниками аналогічних програм. При цьому російські держЗМІ, з-поміж яких телекомпанія Russia Today (RT) і новинний ресурс Sputnik, в документі прямо не називають.

Щорічні звіти про стратегію російської інформаційної війни

Крім того, акт про Національну оборону забороняє інвестиції Пентагону в двосторонню військову співпрацю і передбачає підготовку щорічних звітів про "стратегії російської інформаційної війни".

Нарешті, законодавці очікують від міністра оборони Джеймса Меттіса і держсекретаря США Рекса Тіллерсона розробки комплексного плану "з протидії загрозі шкідливого впливу з боку РФ".

Раніше Міноборони США підготувало посібник із вивчення досвіду бойових дій російської армії в Україні, призначений для внутрішнього використання. У документі "серйозно допускають можливість бойових зіткнень між американськими і російськими ВС", а також "пропонують конкретні заходи з методики навчання особового складу щодо дій саме проти ВС Росії".
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462182
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору