EN|RU|UK
 Політика України, Події
  10030  66

 Борислав Береза: ліквідовано ще один канал контрабанди вугілля з ОРДЛО

коррупция законопроект береза

Заступник голови парламентського Комітету з питань боротьби і протидії корупції Борислав Береза заявив про ліквідацію чергового каналу нелегального постачання антрациту з тимчасово непідконтрольної території Донбасу.

Про це народний депутат написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"МЕРТ на вимогу СБУ ввів санкції щодо компанії "Южтранс" за дії, які можуть стати на заваді національній економічній безпеці", - поінформував Береза.

Нардеп описав схему, за якою відбувалося постачання контрабандного антрациту.
"Пам'ятайте, в травні-липні я активно бомбив СБУ запитами щодо походження необлікованого антрациту на складах "Донбасенерго" Саші Стоматолога? Тим, хто не пам'ятає, нагадаю: "Донбасенерго" ночами наповнювало склади необлікованим антрацитом незрозумілого походження. Наповнювати - наповнювало, а потім заднім числом легалізувало. У мене були вагомі підстави припускати, що вугіллячко це контрабандне і постачають від сепарів в обхід офіційної блокади", - вказує він.

"Тоді мені в СБУ відповіли, що формально вугілля на "Донбасенерго" постачають не з неконтрольованих територій, а з РФ компанія "Южтранс" (м. Шахти, Ростовська обл.) через ТОВ "Енергоінвест трейдинг". Але пильні чекісти пообіцяли розібратися. Судячи з усього розібралися", - пише Береза.

В оприлюдненому в ЗМІ наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 30 жовтня №1583 санкції щодо російської компанії "Южтранс" вводять на підставі запиту Служби безпеки України. "Южтрансу" буде заборонено здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарськими суб'єктами в Україні.

ТОВ "Южтранс" (м. Шахти, Ростовська область) є найбільшим постачальником антрациту для енергогенерувальної компанії "Донбасенерго".

Згідно з даними екс-члена НКРЕКП Андрія Геруса, "Донбасенерго" є єдиною генерувальною компанією в Україні, яка збільшила запаси вугілля на складах своїх ТЕС порівняно з аналогічним періодом минулого року - на 153,8% більше, ніж у жовтні 2016 року.

Своєю чергою дві інші компанії, що представляють вугільну генерацію (державна "Центренерго" і ДТЕК Ріната Ахметова) відчувають гострий дефіцит сировини і значно знизили запаси - на 34% і 55% відповідно.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462152
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору