EN|RU|UK
 Політика України
  18812  102

 Складалося враження, що конкурс з відбору суддів до Верховного Суду відбувається у США, а не в Україні, - кандидат у судді ВС Кібенко

судья кибенко

Новий склад Верховного Суду є дуже сильним і складається переважно з людей зовсім іншої формації, ніж було раніше.

Про це розповіла в інтерв'ю Укрінфому переможниця конкурсу з відбору суддів до Верховного Суду Олена Кібенко, передає Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Президент зобов'язаний затвердити склад нового Верховного Суду до 9 листопада

"Я - прибічник змін. Мною завжди рухає цікавість і думка: "Якщо не я, то хто?". В мене такий характер, що постійно відчуваю необхідність виходити із зони комфорту. Коли ти довго чимось одним займаєшся, ентузіазм, енергія зникає, ти потрапляєш до якоїсь колії, починається щось, схоже на "день бабака". Коли дізналася про те, що вперше в українській історії проводиться відкритий конкурс до Верховного Суду, в якому можуть взяти участь не лише судді, а й адвокати і науковці, то вирішила що не пробачу собі, якщо не спробую цим скористатися. Хотілося протестувати і себе, й сам конкурс - побачити на власні очі, зсередини - наскільки відкритим та чесним буде відбір", - зазнаила Кібенко.

"Фраза "там усе куплене" слугує виправданням для людей, які бояться спробувати щось нове. Коли я поступала до юридичної академії, батьки сказали, що це не можливо без зв'язків, і навіть вже підшуковували мені якесь місце роботи після школи. В нашій сім'ї не було жодного юриста. А я поступила. І таких багато. Так само і з конкурсом до Верховного Суду. Я познайомилася з багатьма конкурсантами за цей час, і можу сказати, що це просто люди-зірки. Мені здається, що цей склад ВС є дуже сильним, і складається переважно з людей абсолютно іншої формації, аніж то було раніше", - наголосила кандидат у судді.

"Мене вразило ще й те, що конкурс до Верховного Суду був проведений на дуже високому організаційному рівні. Публічність всіх етапів, швидкий і зручний доступ до інформації, комфорт, повага до учасників - це все було. Не було типових для наших державних органів претензій при оформленні документів, не було черг. У мене інколи складалося враження, що все це відбувається у США, а не в Україні. Ще цікаво - було таке значне медійне покриття, що ми відчували себе зірками якогось популярного серіалу, адже усі наші знайомі уважно спостерігали за перипетіями конкурсу, обговорювали їх, знали конкурсантів, слідкували за ними. Це було дуже незвично. Якщо пару років тому запитали б звичайних людей про прізвища суддів Верховного Суду, то навряд чи би хто взагалі назвав хоч одне", - розповіла Кібенко.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набранням чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став вищим судом в Україні, а його склад повинен бути сформований із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями та адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були допущені процедурні порушення.

29 вересня Вища рада правосуддя внесла подання Президентові України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Також читайте: Передбачений законопроектом порядок відбору антикорупційних суддів викликає питання, - кандидат у судді ВС Лесько
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462151
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору