EN|RU|UK
 Політика України
  2701  48

 У п'ятницю вийдемо на чистову таблицю поправок до закону про реінтеграцію, - Пашинський

комитет

У ході засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони, на якому розглядалися поправки до законопроекту №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", виникла дискусія щодо норм регламенту.

Про це інформує Цензор.НЕТ, який вів трансляцію засідання комітету.

"Моє завдання як голови комітету - підготувати до другого читання збалансований закон. Цей закон дуже важливий, тому кожне слово, кожну букву треба вивірити. Питання в тому, що цей закон повинен працювати, а не бути черговою політичною декларацією чи піар-площиною для фейкових політиків. Сьогодні ми зробили колосальний крок уперед. Усі поправки об'єднані в блоки за тематичними групами. І, умовно кажучи, з шести тематичних груп комітет та автори закону готові підтримати мінімум п'ять. Що і маю на увазі. Наприклад, що в преамбулу закону включається поняття Крим; про те, що ми визначаємо Оперативний штаб відповідальним за переміщення людей через лінію розмежування, але не за переміщення товарів, і ми не згадуємо ніде Мінських угод. Ось такі базові речі. А з кожною такою тезою йдуть десятки поправок. Там, наприклад, дуже багато, 30 сторінок поправок, тільки щодо назви закону. Я думаю, що це недоцільно і неправильно, тому що це закон про деокупацію Донецької і Луганської областей. І міняти назву недоцільно. Але це моя думка, яку я буду відстоювати на комітеті під час обговорення. Я думаю, що в п'ятницю ми вже вийдемо на чистову таблицю і будемо рухатися відповідно до регламенту щодо кожної поправки", - розповів голова комітету Сергій Пашинський за результатами засідання.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Оприлюднено всі 653 поправки до закону про реінтеграцію Донбасу: згадка про Крим, повноваження Головнокомандувача, початок агресії РФ. ДОКУМЕНТ

У свою чергу голова фракції БПП Артур Герасимов після засідання комітету зазначив:

"Ви бачили - дуже багато поправок. Вони великі й системні. Тому розгляд кожної поправки тривав би не менш як 10-15 хвилин. І ми б зайшли в обговорення цього закону мінімум на місяць тільки в комітеті. Тому щоб прискорити в повній відповідності з регламентом комітет організував робочу групу. Це не є чимось новим, якимось винаходом. Вони згрупували ці поправки з точки зору їх схожості. Таким чином ви бачили, що згруповані поправки за назвою закону, щодо перетину кордону і т.д. і комітет обговорював принципові речі, які стосувалися кожного блоку. Ми сьогодні побачили, що мінімум у 70% випадків ми досягли принципової згоди щодо того чи іншого блоку. (...) Я вважаю побудову роботи комітету правильною для того, щоб максимально прискорити це".

"Завдання комітету і парламенту дуже прості: ми повинні обов'язково прийняти закони про реінтеграцію окупованої території, тому що це стратегія Президента України щодо повернення цих територій. І ця стратегія є дуже важливою з точки зору міжнародного законодавства і нашої участі в міжнародних судах, щоб ми їх вигравали", - пояснив він.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n462138
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору