EN|RU|UK
 Політика України
  8909  168
Матеріали за темою:

 Уряд Великої Британії готовий визнати Голодомор в Україні геноцидом, але тільки після рішення суду, - посольство

голодомор канада выставка

Уряд Великої Британії готовий визнати Голодомор в Україні геноцидом тільки після того, як зазначене поняття щодо трагедії 1932-33 років встановить британський суд. Разом з тим, британські парламентарії вважають, що Росія, проголосивши себе спадкоємицею Радянського Союзу, повинна визнати відповідальність за злочини проти українців.

Про це йшлося під час дебатів у британському парламенті, що відбулися 7 листопада, повідомляє посольство України у Великій Британії в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Н.Галібаренко після дебатів 7 листопада зазначила, що вона приєднується до британських парламентарів, "які висловили своє розчарування нинішньою позицією уряду, який не готовий визнати Голодомор геноцидом, посилаючись на необхідність судового рішення".

Також читайте: У Конгресі США представили проект резолюції, присвяченої Голодомору, - посольство

Представник британського Міністерства закордонних справ Алістер Бурт у відповідь на запитання парламентарів пояснював, що слово "геноцид" є юридичним терміном, який окреслює злочин, а тому бажано його встановити в результаті судового процесу.

Урядовець наголосив, що багатомільйонні жертви сталінського режиму в Україні є наслідком злочинів радянської влади, які Британія однозначно засуджує, і уряд у Лондоні готовий застосовувати термін "геноцид", якщо таке рішення ухвалить "будь-який британський суд".

Депутат Полін Латам, яка була ініціатором дебатів, повторила розчарування тим, що уряд не готовий знайти спосіб для Британії офіційно визнати Голодомор в Україні 1932-33 років геноцидом, як це вже зробили близько 17 країн, включно з Австралією, США та Канадою.

Читайте також: Закликаємо політиків не використовувати слова "геноцид" і "голодомор" для посилення емоційного впливу, - Інститут нацпам'яті

Посол Галібаренко, яка була присутня на дебатах, сказала: "Ми домовилися з депутатами продовжити співпрацю у питанні привернення суспільної уваги до цієї трагедії, а також звернулися до уряду із закликом включити питання Голодомору до шкільної програми у Великій Британії".

На дебатах, що відбувалися в окремій кімнаті паралельно із засіданням у Палаті громад, виступили 5 депутатів із різних партій.

Фактично усі вони висловилися за те, щоб Британія визнала Голодомор в Україні геноцидом.

Також читайте: Гройсман закликав Хорватію визнати Голодомор геноцидом українського народу

Парламентарі говорили про те, що Росія, проголосивши себе спадкоємицею Радянського Союзу, повинна також визнати відповідальність за злочини щодо українців.

Пролунало і застереження, що уряд у Лондоні повинен виробити конкретні кроки, які гарантуватимуть, що навіть після виходу з ЄС Британія буде дотримуватися режиму європейських санкцій стосовно Москви, запроваджених унаслідок нинішньої агресії Росії проти України.

Уряд Великої Британії готовий визнати Голодомор в Україні геноцидом, але тільки після рішення суду, - посольство 01Источник: https://censor.net.ua/ua/n462120
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору