EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3777  23
Матеріали за темою:

 Передбачений законопроектом порядок відбору антикорупційних суддів викликає питання, - кандидат у судді ВС Лесько

судья лесько

Антикорупційний суд повинен бути створений як незалежний, неупереджений інститут і відповідно до закону.

Про це розповіла в інтерв'ю Цензор.НЕТ член Вищої ради правосуддя, секретар Першої дисциплінарної палати України Алла Лесько, яка є одним із кандидатів на посаду судді у Верховному Суді.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гарантій незалежності судді в законодавстві України достатньо, - кандидат у судді ВС Лесько

Вона підкреслила, що в створенні Антикорупційного суду є кілька маркерів, які можуть дати розуміння, чи є він справедливим.

"Ми зараз прийшли до того, що в призначенні суддів не бере участі жоден політичний орган. У нас законом передбачений певний порядок добору на посаду судді. От зараз відбувається абсолютно прозорий конкурс, де 4000 конкурсантів пишуть тести, потім будуть проходити тестування морально-психологічних якостей, учасники пройдуть спецперевірку, навчання в школі суддів, їх чекають пленарні засідання відповідних органів… Тобто існує певний механізм призначення", - сказала Лесько.

Вона додала що порядок відбору антикорупційних суддів, викладений у внесеному до парламенту законопроекті, суперечить чинному законодавству.

"Що пропонувалося в проекті Закону "Про антикорупційні суди" №6011? Судді мають добиратися конкурсною комісією, створеною Міністром юстиції, Президентом і Верховною Радою, тобто представниками виконавчої і законодавчої влади. Це суперечить чинному Закону "Про судоустрій і статус суддів". Одразу виникає питання, чи буде цей суд створений відповідно до закону? Якщо він не створений відповідно до закону, то чи може він вважатися справедливим судом?" - зазначила кандидат у судді ВС.

Повний текст інтерв'ю з Аллою Лесько читайте ТУТ.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n462015
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору