EN|RU|UK
 Політика України
  20305  148
Матеріали за темою:

 Усім було зрозуміло, що Росія рано чи пізно добереться до Аміни та Адама: чому держава реально їх не захистила?, - мати Окуєвої

окуева каминская

Якщо протягом найближчих 10 років в Україні вдасться побудувати цивілізовану, правову, справедливу державу, в якій приємно і не соромно жити - це буде найкращим пам'ятником Аміні.

Про це розповіла в інтерв'ю "Гордон" мама вбитої воїна-добровольця АТО Аміни Окуєвої Ірина Камінська, передає Цензор.НЕТ.

"Аміні було тривожно завжди, тому що будь-який воїн постійно перебуває в напрузі. До того ж Аміна виконувала роль охоронця і захисника для Адама. І взяла на себе цю роль абсолютно свідомо. Спроби Адама якимось чином віддалити її, щоб вона менше перебувала в зоні ризику, ні до чого не привели. Вона лише ближче й ближче стояла до нього. Все, що робила для мене Аміна, я зараз намагаюся зробити для Адама, тому що йому дуже важко. Він не сумнівався, що рано чи пізно це повинно було статися, але мріяв піти разом з Аміною. Найстрашніше для Адама - залишитися одному, залишитися без Аміни, і чекати, коли зустрінешся з нею знову", - розповіла мама Окуєвої Камінська.

Водночас, вона підкреслила, що абсолютно ніякої образи на Адама Осмаєва через подію немає, бо її спосіб життя, її дії і життєвий вибір - це був усвідомлений вибір самої Аміни Окуєвої.

Усім було зрозуміло, що Росія рано чи пізно добереться до Аміни та Адама: чому держава реально їх не захистила?, - мати Окуєвої 01

Аміна Окуєва та Ірина Камінська.

"Ніколи в житті! Ні, ні і ні, що ви?! Це був її свідомий вибір. Вони передовсім були товаришами і друзями, а вже потім чоловіком і дружиною. У них були спільні переконання, уявлення і цілі в житті. Адам відчуває свою провину, що не вберіг Аміну. Але ми як віруючі люди прекрасно розуміємо: кожному відпущений свій термін. Якщо Всевишній зберіг Адаму життя, значить, так треба було. І Адам сам це прекрасно розуміє, просто йому дуже важко без Аміни ... Він мені сказав, що кожна секунда поруч з Аміною була для нього щастям. І для мене кожна секунда життя з дочкою була щастям. Ось така вона людина. Є люди, які приходять у цей світ з певною місією і поводяться відповідно до цієї високої мети - гідно. Я недавно зайшла в будинок, який Адам і Аміна знімали під Києвом. У них ж не було свого будинку, квартири - не було нічого свого над головою. Я побачила її речі і зрозуміла: це речі жебрачки. І не тому, що не було грошей, - Адам би останнє віддав, щоб купити Аміні все найкраще, - а тому, що їй за визначенням це не було потрібно. Аміна завжди була аскеткою, розуміла, як багато навколо непотрібної суєти. У неї була мета, і вона присвятила їй усе життя, а тепер і смерть. Всевишній наділяє таких людей внутрішнім вогнем, харизмою, величезною енергією, вмінням надихати оточення. Такі люди стають героями і легендою. Аміна відповідала цьому .... Вона жила за своїм кодексом і зі своїми ідеями. І жертвувала заради цього всім, в тому числі життям. Підходити до Аміні з точки зору "ну ось, не вберегли" - абсолютно безглуздо. Вона виконувала свою місію: уберегти і захистити інших", - акцентувала Камінська.

Однак у мами Окуєвої є одне запитання, пов'язае з убивством її дочки до держави, щодо слабкого забезпечення безпеки Окуєвої і Осмаєва, особливо після попереднього замаху на них. Камінська сподівається, що це питання вирішиться позитивно для інших людей, що опинилися в подібній ситуації, шляхом ухвалення відповідного закону про захист свідків, який буде названо на честь Аміни Окуєвої.

"Думаю, всім було зрозуміло, що Росія рано чи пізно добереться до Аміни та Адама. І тут постає інше запитання: чому українська держава не зробила все, щоб захистити людей, за якими полюють і які є ключовими свідками? Останнім часом у них не було держохорони. охорона була перші два місяці після замаху в червні, згодом її зняли, тому що дуже дорого. Втім, якби охорона була поруч - полягла б: машина, в якій їхали Аміна та Адам, була неброньованою. Але справа навіть не в цьому. У багатьох цивілізованих країнах є програма захисту свідків. У мене запитання: чому держава реально їх не захистила? Чому держава настільки слабка, що не зробила елементарного? Це дуже страшно, коли в країні відбуваються теракти, особливо коли в них гинуть близькі. До тих пір, поки держава не почне захищатися, ми будемо знову і знову опинятися в подібних ситуаціях. І захисту у нас ніякого немає. Ні в кого. Як мінімум, треба було розібратися в товаришеві кілерові, який вчинив замах на Аміну й Адама в червні. Звідки він взявся, з ким і як пов'язаний, від кого отримав замовлення і фінансування? Зараз мене цікавить тільки доля Адама, який залишився беззахисний. А його потрібно захистити! У зв'язку з цим я ставила запитання Антону Геращенку (нардеп, НФ. - Ред.) і отримала відповідь, яка, сподіваюся, зможе переконати мене і реально захистити Адама. Антон сказав, що як депутат Верховної Ради вже розробляє законопроект про захист свідків. І назве його ім'ям Аміни Окуєвої. Мені б дуже хотілося, щоб подібний закон в Україні був і передбачив усі страшні моменти, які привели до загибелі моєї дочки. Сильна держава відрізняється від слабкої тим, що здійснює свою головну функцію - захист людини, її життя і прав", - зазначила мама Окуєвої.

Також читайте: Справу кілера, який вчинив замах на Осмаєва, передадуть до суду протягом місяця, - Геращенко

Також вона пояснила, чому Осмаєв та Окуєва не зникли або не втекли з України після попереднього замаху: "Якщо ви думаєте, що можна втекти від долі - глибоко помиляєтеся. Доля знайде людину всюди. Крім того, коли починаєш тікати - стаєш слабким, тому що піклуючись про збереження свого життя зраджуєш власні ідеали. Думаєте, Аміна з числа тих, хто буде тікати, показуючи слабкість? Для неї подібних запитань апріорі не стояло. Ті, хто знав і розумів Аміну, ніколи б не запитали: "А чому вона не втекла?". Дуже складно утекти, коли тебе шукають по всьому світу і витрачають на пошуки величезні кошти. Як ви собі уявляєте все життя ховатися і жити в підпіллі? Куди і як бігти? Ви ж знаєте, наскільки довгі руки тих, хто полював на Аміну й Адама. Справа навіть не в тому, що ці руки дістануть скрізь. Справа в тому, що Аміна й Адам лякали їх саме своєю безстрашністю. Але ж вони звикли, що їх всі бояться. Вони звикли, що можна всіх купити, а якщо не купити - залякати, а кого неможливо залякати - вбити. І раптом з'явилися Аміна й Адам, які відкрито демонстрували: ми не боїмося. Не просто демонстрували, але стали уособленням сили духу, незалежності і свободи. Це найцінніше в людині. Є люди, які вибирають для себе право жити так, як вважають за потрібне. І платять за це право власним життям. І таких людей ніхто ніколи не зможе залякати. За визначенням".

Разом із тим, мама Аміни Окуєвої вважає, що найкраще, що може зробити Україна для її дочки це стати сильною, цивілізованою, правовою державою.

Дивіться також: В ефір вийшов єдиний випуск авторської передачі вбитої Окуєвої "Герої Кавказу". ВIДЕО

"Сильна незалежна Україна, яка вміє захищати себе і своїх громадян. Вміє не продавати і не купуватися за 30 срібняків. Цивілізована, правова, справедлива держава, де влада гідна народу, а народ - влади. Держава, в якій приємно і не соромно жити. Держава, яка не залежить від примх сусідньої країни. Моя дочка завжди вірила, що Україна буде такою. Вона просто не встигла це втілити за свого життя. А знаєте, чому вірила? Не тільки тому, що була ідеалісткою, а тому, що вміла домагатися своєї мети. І готова була заради цього віддати життя. Якщо протягом найближчих 10 років таку державу вдасться побудувати - це буде найкращим пам'ятником Аміні. Вибачте за пафос, але мені дуже б хотілося, щоб життя моєї єдиної доньки, покладене на вівтар свободи, зіграло важливу роль в об'єднанні людей в Україні. І в розумінні, що саме від їхньої позиції залежить багато чого, якщо не все. Лежачи на дивані або сидячи в Facebook дуже складно щось змінити. Треба встати і реально почати робити щось корисне для держави і для людей навколо", - резюмувала Камінська.

Нагадаємо, увечері 1 червня в Києві відбувся замах на Адама Осмаєва та Аміну Окуєву - чеченських добровольців, учасників АТО. Вбивця, який представився французьким журналістом і мав документи громадянина України на ім'я Олександра Дакара, кілька разів вистрілив в Осмаєва, перебуваючи в його автомобілі в Подільському районі Києва. Своєю чергою, дружина Осмаєва Аміна Окуєва, яка воювала на Донбасі в лавах ЗСУ, вистрілила в нападника і поранила його.

30 жовтня на переїзді біля населеного пункту Глеваха Київської області автомобіль, в якому перебувала Аміна Окуєва та Адам Осмаєв, розстріляли із засідки диверсанти. Окуєва загинула, Осмаєв зазнав поранень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n461932
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору