EN|RU|UK
 Події, Суспільство
  22168  166

 Сандармох має стати для українців тим же трагічним символом, що і Катинь для поляків, - Клімкін

сандармох

80-річчя Сандармоху не отримало належного відгуку в українському суспільстві.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у своєму блозі на "Історичній правді" написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.


Він зазначив, що йдеться про одну з найбільших трагедій в історії нашої нації.

"Протягом кількох днів жовтня-листопада 1937 року в карельському урочищі Сандармох було розстріляно цвіт нашої національної інтелігенції. Лесь Курбас, Микола Куліш, Микола Зеров, Марко Вороний, Валер'ян Підмогильний, загалом майже триста видатних українських письменників, художників, науковців", - нагадав міністр .

Він додав, що особлива підступність радянської репресивної машини полягала в тому, що вона не просто вчиняла злочини з мільйонами жертв, але й навчилася убивати пам'ять про них у масовій свідомості.

"Так було з Голодомором, так стало і зі знищенням української інтелектуальної еліти", - підкреслив Клімкін, сказавши що Сандармох має стати для українців таким же трагічним національним символом, як Катинь для поляків.


Повернення в історичний контекст пам'яті про Сандармох, вважає Павло Клімкін, допоможе краще зрозуміти, що саме відбувалося з нашою нацією й країною за останнє сторіччя.

"Ми побачимо, що агресія більшовицької Росії проти УНР, справа СВУ, Голодомор, знищення української інтелігенції під час Великого терору, масові депортації із Західної України, колосальні жертви українців у Другій світовій війні - все це послідовні ланки політики Москви, спрямованої на повне упокорення України", - написав він.

За словами міністра, українське зовнішньополітичне відомство докладає зусиль, щоб розповісти українцям про страшну подію минулого століття.

"На фейсбук-сторінці МЗС "Культурна дипломатія" ми саме зараз розміщуємо серію матеріалів про цю українську і загальнолюдську трагедію. Маю сказати, вони знаходять помітний відгук, про що свідчить кілька сотень поширень. Отже, наше суспільство можливо й необхідно пробудити від історичної летаргії. Просто над цим треба цілеспрямовано працювати", - резюмував Клімкін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n461749
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору