EN|RU|UK
 Політика України
  26674  80

 Світові процеси "гібридної війни" входять у непередбачувані фази, - Горбулін

горбулин

Заходу потрібно визнати, що він постав перед викликом з боку спадкоємиці СРСР - Російської Федерації, яка прагне зруйнувати його глобальний демократичний проект.

Про це йдеться в статті для "Дзеркала тижня" радника президента України, директора Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Володимира Горбуліна "Який Фенікс народиться зі згарища світової гібридної війни?", повідомляє Цензор.НЕТ.
Читайте також: Росія не може модернізувати ВПК та енергетику через санкції, - Горбулін
"Світового порядку, який був до 2014 року, вже не існує - сьогодні ми спостерігаємо його своєрідні геополітичні "фантомні болі". І "болить" те, чого насправді вже немає, або, як мінімум, те, що радикально змінилося. "Болять" міжнародне право і міжнародна стабільність, зрозумілі нам системи геополітичних координат і геоекономічних відносин, а також багато іншого. Усе це або вже зникло зовсім, або ось-ось зникне", - йдеться в статті.
На переконання Горбуліна, з цією реальністю всім, особливо на Заході, слід змиритися і думати про те, як не програти війну в цілому, адже ставка в цій війні - "життя демократичної моделі як такої ". Він зазначає, пожежа гібридної війни палає чимдалі яскравіше. А процеси, які вона спричинила, входять у нові, непередбачувані фази - і світ іде шляхом стрімких трансформацій.

Читайте також: Росія і США не співпрацюють щодо питання КНДР, - Пєсков

Директор НІСД також звертає увагу на те, що й якомусь сенсі нинішній "глухий кут" євроінтеграції - від Brexit до Каталонії - виник саме через те, що під впливом геоідеологічних імперативів холодної війни в основу європейської інтеграції було покладено пріоритети винятково військово-політичні та політико-економічні, тоді як культурно-гуманітарні чинники було винесено "за дужки" інтеграційної проблематики. "Внаслідок зовні успішні європейський і євроатлантичний проекти виявилися не здатними сформувати перспективні відповіді викликам тероризму і мультикультуралізму, міграції та популізму. Так само на подібних "недопрацюваннях" Заходу дедалі активніше й ефективніше грає Росія, "відтіняючи" їх зокрема своїми внутрішніми "духовними скрєпами" і зовнішньою новою версією геокультурного месіанства", - заявив він.

Горбулін також підкреслює, що інтеграційні союзи, побудовані за час попередніх 50-70 років, виявляються малоефективними в нових умовах.

Також читайте: Конфлікт в Україні - головна причина нинішнього стану відносин між НАТО і РФ, - Столтенберг

"По суті, Росія, зумівши дуже точково прикласти своїх зусиль, змогла посилити серйозні внутрішні протиріччя і зіграти на них. Спочатку Brexit, потім події в Каталонії, готовність Шотландії знову підняти тему референдуму про незалежність, заяви Венеції і Ломбардії про необхідність надати їм більше автономії - хоча майже у всіх випадках проступає участь Росії (часто надмірно перебільшена), однак це не скасовує найголовнішого: поточний європейський інтеграційний проект виявляється нездатним відповісти на зовнішню гібридну агресію", - стверджує директор НІСД.

"Загроза в тому, що сьогодні модель поведінки Заходу - це знову модель" умиротворення ". Це знову спроба "закрити очі" і не вдаватися до жорстких дій для свого захисту. Європу може охопити велика пожежа, але саме тут і виникає головне питання: буде чи це пожежа радикальної транс (ре) формації або пожежа, яка знищує демократичний проект в цілому (чого і хоче Росія)? Саме для того, щоб другий сценарій не був реалізований агресором, Заходу і потрібен "новий Фултон". Навіть більше, цілком можливо, що саме Захід тепер вимагає також того, щоб "опустити залізну завісу" - щоб захистити себе на час від зовнішньої загрози, перевтілитися і вступити в нове століття холодної війни дійсно готовим до захисту демократичних цінностей", - підкреслив Горбулін.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n461720
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору