EN|RU|UK
 За кордоном
  19274  312

 Влада Латвії хоче зрівняти в правах ветеранів Другої світової, які воювали за СРСР і на боці Німеччини

ссср памятник

У четвер, 2 листопада, Сейм у другому читанні схвалив законопроект про присвоєння статусу учасника Другої світової війни.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Делфі.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Вони думають, що їхня історія чиста", - у Санкт-Петербурзі жителі протидіють акції пам'яті жертв Великого терору. ВІДЕО

Як говориться в анотації, мета цього кроку - визнати заслуги громадян Латвії, які брали участь у цьому глобальному конфлікті, причому незалежно від того, проти кого вони воювали: нацистської Німеччини та її союзників чи проти СРСР.

Також у законі буде прописано, що Латвія не несе юридичної відповідальності за скоєне окупаційними силами в ході її окупації, а також що вона як самостійна держава у військових діях під час Другої світової участі не брала.

Учасниками Другої світової війни планують визнати тих жителів, які станом на 17 червня 1940 року було громадянами Латвії або легально приїхали на постійне місце проживання.

У статусі учасника Другої світової війни буде відмовлено представникам націонал-соціалістичної партії нацистської Німеччини, її парамілітарних структур, таємної поліції і служб безпеки. Те ж саме стосується осіб, яких засуджено за злочини проти людства, а також співробітників КДБ СРСР і ЛССР - за винятком тих, хто за радянських часів працював на адміністративно-господарських і пов'язаних із плануванням та фінансами посадах.

Учасникам Другої світової війни планують видавати свідоцтво встановленого зразка і пам'ятний нагрудний знак. Самоврядування матимуть право вирішувати питання про надання соціальних гарантій учасникам Другої світової війни і в рамках своїх бюджетів виділяти їм допомоги, пільги зі сплати муніципальних зборів або в отриманні послуг.

Сейм ще повинен розглянути цей законопроект в остаточному читанні.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n461512
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору