EN|RU|UK
 Суспільство
  3995  49

 Україна піднялася на 35-те місце за легкістю отримання дозволу на будівництво, - DoingBusiness

строительство

У рейтингу Світового банку DoingBusiness Україна за показником "Отримання дозволу на будівництво" піднялася на 105 пунктів та посіла 35-е місце, випередивши США та Фінляндію.

Про це повідомляють Українські Новини.

Такого результату вдалося досягти завдяки дерегуляції будівельної галузі, реформуванню системи держархбудконтролю, максимальному спрощенню процедур в будівництві.

Зокрема, на зростання рейтингу вплинуло прийняття Закону України №1817, який є результатом спільної роботи Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарстваіДержавної архітектурно-будівельної інспекції України.

"Ініційовані нами зміни в сфері будівництва вже оцінили не тільки забудовники, іноземні інвестори та громадяни в Україні, але й міжнародні експерти Світового банку. За рікУкраїна піднялася в рейтингу DoingBusiness за легкістю отримання дозволу на будівництво на 105 позицій - із 140-го на 35-те місце. Закон №1817 реально стимулює розвиток малого та середнього бізнесу і захищає його від зловживань. За останнімісяці на 18% збільшиласьреєстраціядокументівдозвільного характеру на об'єктинезначногокласунаслідків", - наголосив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

Ухвалений закон змінив порядок оформлення дозвільних документів на будівництво для усіх учасників будівельного ринку. У тому числі, скасовано категорії складності та поділено всі об'єкти будівництва на класи наслідків (незначний, середній, значний). Таким чином, нівельовано можливості для маніпуляцій з декларативним принципом.

Будівництво об'єктів з незначними наслідками (СС1) переведено на більш просту дозвільну форму - повідомлення, а об'єкти з середніми та значними наслідками (СС2 та СС3) можливо споруджувати лише за дозволами.

Для створення сприятливого бізнес-клімату з'явилися чіткі межі та критерії проведення перевірок різних за ступенем ризику об'єктів. СС3 - не частіше, ніж раз на 2 роки; СС2 - не частіше, ніж раз на 3 роки; СС1 - не частіше, ніж раз на 5 років.

"Вважаю, що нашою спільною метою є створення зрозумілих та прозорих механізмів функціонування галузі. Варто зазначити, що реформування дозвільної системи в будівництві дозволить не тільки зменшити кількість незаконних будівництв, а й захистити інвесторів", - відзначив заступник голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський.

За його словами, результати рейтингу DoingBusiness підтверджують, що реформи у будівництві були своєчасними, дієвими та дали очікувані результати.

Крім того, постановою уряду визначено перелік будівельних робіт, що не потребують отримання дозволів на початок їх виконання та не підлягають прийняттю в експлуатацію.

Ще один крок на зустріч бізнесу - доступність дозвільних процедур онлайн. Громадяни та бізнес-структури можуть легко розпочати та завершити будівництво об'єктів з незначними класами наслідків через електронні сервіси. Фактором стрімкого підйому у рейтингу став й процес децентралізації системи держархбудконтролю та передача повноважень місцевим громадам.

Загалом в опублікованому 31 жовтня 2017 року Світовим Банком рейтингу легкості ведення бізнесу -DoingBusiness-2018, Україна посіла 76-те місце серед 190 країн світу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n461334
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору