EN|RU|UK
 Політика України
  1564  8
Матеріали за темою:

 Канада завжди була на позиціях підтримки України - і в політичних питаннях, і в економіці, - Трюдо на зустрічі з Гройсманом

Україна і Канада мають відносини особливого партнерства, заснованого на багаторічній міцній дружбі, сильному політичному діалозі, відданості демократичним цінностям і на перспективах спільної реалізації проектів у найбільш затребуваних сьогодні сферах реального сектору економіки. Саме тому Україна розраховує на посилення політичного діалогу і розширення дії Угоди про зону вільної торгівлі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Переговори глав урядів стали одним з центральних подій візиту Володимира Гройсмана в Канаду.

"Наші відносини мають стратегічний характер. Між державами працює Угода про зону вільної торгівлі, і ми єдині щодо більшості політичних питань", - сказав Володимир Гройсман.

"Наша зустріч - чергова можливість обговорити ключові теми наших взаємин, і я радий вітати мого колегу Володимира Гройсмана. Канада завжди була на позиціях підтримки України - чи то у політичних питаннях, чи в економіці", - відповів Джастін Трюдо.

Канада завжди була на позиціях підтримки України - і в політичних питаннях, і в економіці, - Трюдо на зустрічі з Гройсманом 01
Фото: прес-служба Кабмыну

Прем'єр-міністр України підкреслив, що розвиток взаємовигідної співпраці з Канадою - як на геополітичному рівні, так і в торговельно-економічній сфері - є пріоритетом. Свідченням тому є посилений діалог на рівні керівництва двох держав, а також поглиблення ділових контактів - в тому числі завдяки дії Угоди про зону вільної торгівлі.

Також читайте: "Ми запропонували Канаді співпрацю в аерокосмічній сфері та енергетиці", - Гройсман

Статистика доводить правильність обраних орієнтирів, впевнений Володимир Гройсман. У першому півріччі 2017 р. обсяг торгівлі товарами та послугами зріс на 58 % і становить 245 млн доларів. Потенціал для подальшого зростання значний: в рамках впровадження Угоди про зону вільної торгівлі Канада скасувала вже 98% тарифів та обмежень, Україна - 72% і упродовж 7 років доведе цей показник до 99%. При цьому сторони вже забезпечують взаємний доступ до державних закупівель, вирівнюють екологічні стандарти, стандарти праці, захисту прав інтелектуальної власності. Глава Уряду України підкреслив, що на часі - розширити дію Угоди на сферу послуг та інвестицій.

"Ми високо цінуємо вже наявні проекти. Серед них є такі, якими ми дуже пишаємося. Назву лише декілька флагманських - Національна поліція України, Центри правової допомоги, CUTIS, EDGE, підтримка місцевого самоврядування ПРОМIС", - зазначив Глава Уряду України.

Не менш результативною є співпраця на міжнародній політичний арені. Йдеться про протидію російській агресії, запровадження санкційної політики.

Глави Урядів обговорили пріоритети головування Канади в G7 в 2018 році. Домовлено, що під час майбутнього саміту Великої сімки у червні 2018 року українське питання буде розглянуто як у контексті зміцнення безпеки і забезпечення миру, так і у питаннях координації міжнародної підтримки українських реформ.

Також читайте: Україні й Канаді необхідно почати створення нової угоди про захист інвестицій і ЗВТ у сфері послуг, - Гройсман

Сторони обговорили також ситуацію на Сході України та можливості розгортання на Донбасі миротворчої операції під егідою ООН.

Як выдомо, прем'єр-міністр України цього тижня перебуває з візитом у Канаді. Він вже провів переговори і зустрічі з керівництвом Парламенту Канади, лідерами української громади, взяв участь у міжнародному форумі Toronto Global Forum та українсько-канадському діловому форумі. Глава Уряду підкреслив, що мета його візиту - відкрити Канаду для українців та відкрити нову Україну для Канади - передусім з огляду на наші інвестиційні можливості та амбітні структурні зміни. Ключовим месседжем зустрічей Володимира Гройсмана з підприємцями став наступний: "Настав час подивитися на Україну новими очима". Переговори з владою стосувалися глобальних перетворень нашої держави, напрямків політики Уряду, а також тих трендів, які закладаються вже сьогодні - під час ухвалення рішень в соціальній, економічній та політичній площині.Источник: https://censor.net.ua/ua/n461245
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору