EN|RU|UK
 За кордоном
  20373  120

 КС Молдови схвалив проект зміни назви державної мови на "румунську"

молдова

Конституційний суд (КС) Молдови дав позитивний висновок щодо законопроекту про зміну статті 13 Конституції про зміну назви державної мови - з молдовської на румунську. Запит про зміну було зроблено 35 депутатами від ЛП, ЛДПМ, ЕНПМ і ДПМ.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Point.md.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Конституційний суд Молдови позбавив Додона права призначати міністра оборони

Парламент розробив проект, вимагаючи отримання відкликання на заміну найменування "молдавська мова" на "румунська мова". Звернення було зроблено 13 жовтня 2017 року.

"Сьогодні було зроблено перший крок - встановлення історичної правди. Громадяни Республіки Молдова говорять румунською мовою", - підкреслив депутат ЛДПМ Тудор Деліу.

На питання про те, чи знайдуть у парламенті 67 голосів на підтримку зміни 13-ї статті Конституції, Деліу заявив: "Вони ж представляють громадян Республіки Молдова. Я знаю багатьох депутатів з усіх партій, які стверджують, що мова спілкування - румунська".

Також читайте: Президент Додон не поважає територіальну цілісність України, тому його візит до Києва поки що неможливий, - посол Гнатишин

Тим часом ще в 2013 році КС визнав румунську державною мовою країни. Річ у тім, що на відміну від конституції, в Декларації про незалежність Молдови згадується румунська мова. "Декларація про незалежність є невід'ємною частиною конституції. У разі розбіжностей текст Декларації превалює. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає", - заявив тоді голова суду Олександр Тенасе.

Суперечки про те, чи є молдавська окремою мовою або ж іншою назвою румунської, не вщухають у країні з часу здобуття незалежності.


Источник: https://censor.net.ua/ua/n461211
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору