EN|RU|UK
 Політика України
  2045  10

 НАЗК затвердило порядок оброблення повідомлень про корупцію

напк

Національне агентство із запобігання корупції на черговому засіданні затвердило порядок оброблення повідомлень про корупцію і повідомлень про порушення вимог закону України "Про політичні партії в Україні".

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті НАЗК.

"Документ визначає послідовність дій посадових осіб НАЗК при отриманні, реєстрації, попередньому розгляді повідомлень про порушення вимог законів України "Про запобігання корупції" та "Про політичні партії в Україні". Відповідні", - сказано в повідомленні.

Відповідно до прийнятого Порядку, повідомлення надходитимуть до НАЗК через спеціальну телефонну лінію, офіційний веб-сайт, захищену та загальну електронну пошту, іншими засобами поштового зв'язку та на особистому прийомі громадян.

Також читайте: НАЗК проведе повну перевірку е-декларацій 11 держслужбовців, у т.ч. нардепів Бурбака та Полякова

"Повідомлення мають містити інформацію, наприклад, щодо отримання неправомірної вигоди, подарунка, спільної роботи близьких родичів, нецільового використання політичними партіями коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності, включення до звіту політичної партії про майно, доходи та витрати і зобов'язання фінансового характеру недостовірної інформації тощо.", - пояснюють НАЗК.

В агентстві підкреслюють, що повідомлення про корупцію повинні мати обов'язкові реквізити, а саме: прізвище, ім'я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи; текст повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, інше порушення вимог законів України "Про запобігання корупції" та "Про політичні партії в Україні", яка може бути перевірена; прізвище, ім'я, по батькові, адреса та підпис особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).

При цьому повідомлення, що надходять через офіційний веб-сайт, загальну і захищену електронну пошту НАЗК, направляються за підписом у відсканованому вигляді.

Що стосується анонімних повідомлень, то вони підлягають розгляду в разі, якщо зазначена в них інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

У повідомленні прес-служби НАЗК також зазначається, що найближчим часом затверджений порядок буде направлений на державну реєстрацію.

Читайте також: Щодо 16 політичних партій відкрито кримінальні справи, - Корчак

Источник: https://censor.net.ua/ua/n461125
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору