EN|RU|UK
 Політика України
  4199  37
Матеріали за темою:

 Спікер ВР підписав і направив на підпис Президенту закон про судову реформу

закон порошенко законопроект указ подпись подписание одобрение утверждение

Спікер ВР Андрій Парубій підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України й інших законодавчих актів (законопроект №6232).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ВР.

Законопроект №6232 Президент вніс у березні 2017 року, а парламент схвалив 3 жовтня.

Учора, 30 жовтня, його підписав спікер ВР і того ж дня спрямував на підпис Президенту.


Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набуттям чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. Відповідно до цих змін, Верховний Суд став найвищим судом в Україні, а його склад мають сформувати із суддів, обраних лише за результатами відкритого конкурсу. Вища кваліфікаційна комісія суддів відібрала 120 кандидатів на посади суддів у касаційних судах ВСУ (по 30 посад в адміністративному, господарському, кримінальному, цивільному). Понад 3/4 кандидатів (93) є суддями і тільки 27 - науковцями й адвокатами. Зі 120 кандидатів, які пройшли конкурсне оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії, 30 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності при ВККСУ. Відповідно до закону, переможців цього конкурсу має рекомендувати для призначення суддями ВРП, яка може не затвердити того чи іншого кандидата на підставі того, що він не відповідає критеріям доброчесності й професійної етики, або встановить, що під час проходження ним конкурсу були процедурні порушення.

29 вересня Вищий рада правосуддя внесла подання Президенту України Петру Порошенку на призначення 111 суддів оновленого Верховного суду зі 120 переможців конкурсу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n461102
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору