EN|RU|UK
 Суспільство
  8283  27
Матеріали за темою:

 ЄСПЛ проти України: відсутність судової повістки порушує права людини

еспч

Європейський суд з прав людини встановив порушення українськими судами права сторони процесу на присутність у залі судового засідання.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету", про це йдеться в інформаційному листі урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ від 24.10.2017 р. 1432/10-14/17.

У справі "Лазаренко та інші проти України", яка набула статусу остаточного 27 вересня 2017 року, ЄСПЛ визнав порушення Україною пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини в зв'язку з порушенням принципу рівності сторін унаслідок неповідомлення заявника про апеляційне провадження у його справі.

Шість громадян України звернулися до українського суду. Позови були подані проти Пенсійного фонду України. Позивачі просили суд про перерахунок пенсій, у зв'язку зі збільшенням середньої заробітної плати в країні з часів їх виходу на пенсію.

Суди першої інстанції винесли рішення на користь пенсіонерів і постановили зробити перерахунок пенсій. Однак Пенсійний фонд подав апеляцію на ці рішення.

Суд апеляційної інстанції відкрив провадження за скаргою ПФУ, призначив дату розгляду, проте не відправив позивачам судові повістки у справі.

Більш того, апеляційний суд скасував рішення судів першої інстанції і відмовив в задоволенні позовів, навіть не вислухавши позивачів в залі судового засідання.

Позивачі вирішили відстояти свої інтереси в Європейському суді з прав людини.

У цій справі заявника не попередили про апеляційне провадження у судовій справі, в результаті чого заявник був позбавлений можливості надати свої коментарі з приводу апеляційної скарги другої сторони процесу.

Читайте також: Україна подала в ЄСПЛ другий позов проти РФ, - Петренко

ЄСПЛ, розглядаючи скаргу заявника, вказав на необхідність використання рекомендованої письмової кореспонденції під час відправки судових документів, а також обов'язок особи, яка здійснювала відправку кореспонденції, повернути докази такої відправки в суд і необхідність зберігати їх у судовій справі.

У зв'язку з порушенням Конвенції, ЄСПЛ також ухвалив стягнути з України по 1 000 євро на користь кожного заявника на компенсацію моральної шкоди. Всього було 6 заявників з аналогічними скаргами.

Це рішення Європейського суду з прав людини надійшло до Вищого адміністративного суду України, який поінформував глав усіх апеляційних адміністративних судів про рішення ЄСПЛ і порадив судам враховувати таку практику у судовому провадженні.

Раніше повідомлялося, що Верховний Суд України опублікував на своєму сайті Посібник з європейського антидискримінаційного права, підготовлений Євросудом і Судом Європейського Союзу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n461087
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору