EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  19292  177

 Визначитися з фахівцем, підписати декларацію і не давати хабарів: Міністерство охорони здоров'я оприлюднило інструкцію з вибору сімейного лікаря

дети болезнь эпидемия температура заболевание

Українці можуть уже шукати собі лікаря первинної ланки, у якого будуть обслуговуватися з початком медичної реформи.

Вибрати фахівця можна незалежно від місця реєстрації пацієнта, проживання або сплати за обслуговування. Приписна кампанія пацієнтів до лікарів уже триває в пілотному режимі, повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я, передає Цензор.НЕТ.

"Тепер медична допомога не прив'язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Поки приписна кампанія (процес вибору лікаря і укладення договорів) триває у пілотному режимі. А дата початку всеукраїнської кампанії буде визначена після того, як закон №6327 підпише Президент", - йдеться в повідомленні.

Також читайте: Основним ризиком медреформи є неформальні платежі, - МОЗ

Перший принцип, за яким треба вибрати терапевта або сімейного лікаря - бажання пацієнта обслуговуватися саме у цього конкретного фахівця. Якщо фахівець, у якого пацієнт обслуговувався раніше, влаштовує, то угоду можна укласти з ним. Якщо пацієнт хоче поміняти лікаря, шукаючи нового фахівця слід врахувати рекомендації родичів, знайомих. Також інформацію про лікарів первинної ланки можна отримати безпосередньо в реєстратурі медустанови або в місцевому відділі охорони здоров'я.

Наступним кроком є ​​укладення декларації з лікарем. Установи первинної медичної допомоги, де працюють сімейні лікарі, підписують контракт із Національною службою здоров'я, а пацієнти - декларацію з тими лікарями, яких самі собі вибрали.

Читайте також: МОЗ опублікував перелік небажаних для дітей ліків від грипу і ГРВІ. СПИСОК

Декларацію підписують безстроково. З іншого боку, якщо пацієнту не сподобалося обслуговування у фахівця, він у будь-який час може укласти угоду з іншим лікарем. Для укладання угоди знадобляться паспорт та ідентифікаційний код. Для підписання декларації з педіатром - свідоцтво про народження дитини й документи (паспорт і код) обох його батьків або опікунів.

Лікар вносить дані пацієнта в систему і роздруковує декларацію у двох примірниках (один із них залишається у вас), - і з цього моменту ви можете звертатися до лікаря в будь-який час.

У МОЗ зазначають, що перед підписанням треба уважно перевірити декларацію.

Також читайте: Пацієнт не буде нічого платити за медпослуги, які гарантовані державою - Ковтонюк

"Декларація з'явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує або відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з'явиться в системі", - повідомляють у МОЗ. Зразки декларації доступні за посиланням.

На випадок відпустки або хвороби у вашого лікаря має бути заміна - інший лікар первинної ланки або чергова установа первинної медичної допомоги. Якщо пацієнту знадобиться допомога, а він в іншому місті, то можна звернутися до найближчої установи первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум 2 тисячі пацієнтів. Виняток можуть становити ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає понад 2 тисячі осіб.

Дивіться: Уся екстрена медична допомога, хірургія або лікування після екстреної допомоги будуть оплачуватися державою, - Супрун про ухвалену ВР медреформу. ВIДЕО

До лікаря первинної ланки пацієнт може звертатися з будь-якими питаннями, пов'язаними зі здоров'ям. У разі своєчасного звернення більшість проблем зі здоров'ям можна вирішити на рівні первинної ланки. Крім безпосереднього обстеження та лікування, лікарі первинної ланки також видаватимуть направлення до вузькопрофільних спеціалістів, виписувати рецепти на ліки, зокрема ті, які підпадають під програму "Доступні ліки" (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), і будь-які медичні довідки, наприклад, у басейн тощо.

Також у МОЗ закликають українців не давати гроші за обслуговування в державних і комунальних закладах охорони здоров'я.

"У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір Планується, що у 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 - 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів може мати річний дохід від 740 000 грн до 1 000 000 грн у 2018 та від 900 000 до 1 200 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда кабінету, оплата роботи лікаря, медсестри (фельдшера), прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Близько половини цих коштів - видатки практики, все інше - зарплата працівників (лікаря, медсестер, фельдшерів)", - повідомили в МОЗі.

Читайте на "Цензор.НЕТ": МОЗ розробило проект реформування системи відправки громадян на лікування за кордоном: Є необхідність чіткої регламентації

За цими тарифами установам первинної медичної допомоги платитиме держава.Источник: https://censor.net.ua/ua/n461010
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору