EN|RU|UK
 Політика України
  61702  174

 "Караул аеродрому порушив статут і дозволив проникнути на територію військового об'єкту", - джерело у військовій прокуратурі про ситуацію в Одесі

одесса аэродром

Військова прокуратура буде розслідувати дії керівництва органів влади - ДАБК (інспекція архітектурно-будівельного контролю), міської ради Одеси і командування військової частини.

Джерело Цензор.НЕТ у Військовій прокуратурі Одеської області детально розповів, в чому полягає суть конфлікту з аеродромом "Шкільний" в Одесі.

"Упритул до паркану військової частини розташована територія супермаркету "CITY CENTER", і для того, щоб добудувати третю чергу супермаркету, їм потрібен був технологічний майданчик для будівельної техніки, площею в 20 соток, яка перебувала прямо на місці паркану військової частини. Сам аеродром "Одеса-Шкільний", згідно з Генеральним планом Одеси від 25 березня 2015 року, визначається як зона житлової забудови. Аеродром військовими майже не використовувався, був по суті покинутий, і влада Одеси почали видавати дозволи на забудову в тому районі згідно з цим планом. Таким чином з 2015 року територія аеродрому була в зоні конфлікту інтересів, і потребувала термінового правового врегулювання, щоб кордони аеродрому і зона висотної забудови була обмежена на основі спеціальних рішень", - розповіли у військовій прокуратурі.

Також читайте: Підстав для визнання дій забудовника незаконними не було, - джерело в Нацполіції про конфлікт навколо "Шкільного аеродрому" в Одесі

Однак, як підкреслює джерело, документів, які б визначали межі земельної ділянки, у командування військової частини А3571 не було, і ніяких заходів з оформлення землі Міноборони не вживало.

"Єдині документи з виділення землі під аеродром були затверджені за радянської влади рішенням Радміну УРСР в 1948 році. Межі ділянки не були позначені - просто було сказано, що в такому-то районі виділити 300 гектарів під військовий аеродром. Тому кордону аеродрому визначалися не документами, а тільки парканом. Парканів у частині два. Зовнішня огорожа. а потім, за лісосмугою - внутрішня.

З правової точки зору, те, що сталося - це не рейдерське захоплення. Співробітники "Югтранс" мали всі документи на проведення робіт, причому їх видав Київ - ДАБК України (інспекція архітектурно-будівельного контролю. - Ред.), який прекрасно бачив всі ризики і накладення меж ділянки на паркан військової частини. Міськрада Одеси ухвалила рішення, спираючись на дозвіл ДАБК", - розповіло джерело.

За його словами, через це рішення ДАБК і виникла колізія, яка привела до серйозних наслідків. Хоча межі земельної ділянки не визначено, однак на цій землі розташований периметр військової частини, який охороняється на підставі статуту караульної служби, аж до застосування зброї на ураження. На цій землі було військове майно - паркан. І на його переміщення ніякого права у підприємців не було.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Поліція спростувала заяву ЗСУ про захоплення військової частини в Одесі: "Звичайний будівельний процес без насильства та "тітушок". ВIДЕО

"Про те, що буде конфлікт, знали всі керівники. Ми, військова прокуратура, також звернулися до командування частини, щоб вони негайно подали позов до суду. (...) Однак командування військової частини, командування оперативним командуванням "Південь", в штаті якого є військові юристи, з якоїсь причини ніяких судових позовів не подали", - розповіло джерело Цензор.НЕТ.

"І дійсно, о 8 ранку група співробітників "ЮГТРАНС" знесла паркан військової частини, і встановила новий, приблизно за 80 метрів від старого. О 9 ранку командування військової частини звернулося в поліцію. Висланий на місце події караул військової частини всіх необхідних заходів з наведення порядку на території частини не вжив. Поліція, виходячи з наявності комплекту документів та наявності паркану, заявила, що не може втручатися в цю ситуацію. Тобто вони вдали, що вся проблема в документах", - пояснив він.

Сьогодні, за його словами, справа перебуває на контролі керівництва військової прокуратури, і в Одеській міськраді будуть проведені виїмки документів.

Читайте також: За фактом інциденту на "Шкільному аеродромі" в Одесі відкрито кримінальне провадження, - військова прокуратура

"На цей момент нами порушено кримінальну справу тільки щодо військовослужбовців військової частини А3571 за статтею 418 - за порушення статутних правил вартової служби. Нічим не можна виправдати, що караул аеродрому порушив статут і дозволив проникнути на територію військового об'єкту, не зробивши всі необхідні в такому випадку вимоги статуту - попереджувальний постріл, постріл на ураження в разі невиконання законних вимог. Ми пам'ятаємо, як військові в Криму відмовилися виконувати статут караульної служби, захищати свої військові об'єкти і частини, і до яких тяжких наслідків це порушення статуту призвело. Соромно, що таке відбувається знову на четвертий рік війни, це категорично неприпустимо", - констатувало джерело у військовій прокуратурі.

Воно підкреслило, що також будуть розслідувати дії керівництва органів влади - ДАБК і міськради Одеси: на якій підставі вони видали дозволи, які могли призвести до тяжких наслідків?

Також військова прокуратура має намір досліджувати причини "дивного зволікання" з поданням позовів щодо спірної ділянки військовим командуванням.

"Зараз вони говорять, що позовів не подали, бо у них не було коштів для сплати судового збору. Гроші на судовий збір раптом знайшлися сьогодні в понеділок, і сьогодні буде поданий позов", - повідомило джерело Цензор.НЕТ, додавши, що питання про відповідальність забудовника також вивчається.

Також читайте: Інцидент із нападом на військову частину в Одесі буде розглянуто на комітеті з нацбезпеки, - Левус

Детальніше про деталі і причини цього конфлікту читайте в статті Юрія Бутусова "Напад на аеродром "Шкільний" в Одесі: що це було?".

Нагадаємо, 29 жовтня в Міноборони заявили про рейдерський напад на території військової частини А-3571 (військового "Шкільного аеродрому") в Одесі. Радник глави поліції Одеської області Руслан Форостяк цю інформацію спростував.Источник: https://censor.net.ua/ua/n460990
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору