EN|RU|UK
 Події, Фоторепортаж
  160563  695
Матеріали за темою:

 Розрахунок швидкості ДТП у Харкові: "Лексус" Зайцевої рухався зі швидкістю 120 км / год, "Фольксваген" - 36 км / год

Блогер провів розрахунки щодо смертельного ДТП у Харкові і визначив швидкість, з якою рухалися автомобілі учасників.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "ВІЧЕ".
А тепер - трохи математики з фізикою.

Розрахунок швидкості ДТП у Харкові: Лексус Зайцевої рухався зі швидкістю 120 км / год, Фольксваген - 36 км / год 01
Розрахунок швидкості ДТП у Харкові: Лексус Зайцевої рухався зі швидкістю 120 км / год, Фольксваген - 36 км / год 02
На 4-й секунді відео "Лексус" проїжджає повз Дитячий світ (1-й скрін), на 11-й секунді він вже в кінці площі Конституції. Приблизна відстань між цими точками (2-й скрін) - 230 м. 230м ÷ 7 ~ 33 м / сек. або майже 120 км на годину - з такою середньою швидкістю "Лексус" перетнув площу Конституції.

Свідки стверджують, що до моменту зіткнення "Лексус" прискорився (тобто міг розігнатися і до 130-140 км на годину), але ми візьмемо за основу саме отриману нами швидкість.
Розрахунок швидкості ДТП у Харкові: Лексус Зайцевої рухався зі швидкістю 120 км / год, Фольксваген - 36 км / год 03

Виїжджаючи на площу з 2-й смуги Бурсацького узвозу, "Туарег" злегка відвертає вліво (див. 3-й скрін), приблизно на 10 градусів, оскільки в'їзд на провулок Мечникова розташований трохи лівіше смуги руху. Це означає, що "Лексус" і "Фольксваген" зіткнулися не строго по перпендикулярній лінії, а під кутом 80 градусів ( "Лексус" під'їжджав під цим кутом з задньої півсфери щодо вектора руху "Фольксвагена").

При цьому видно, що за останню секунду перед аварією "Фольксваген" подолав відстань, трохи більшу, ніж два своїх корпуси, тобто приблизно 10м, що відповідає швидкості 36 км на годину.

Оцінимо можливості водія "Фольксвагена" побачити "Лексус" за секунду до зіткнення. Будуємо трикутник, де точка С - місце зіткнення, точка А - місцезнаходження "Лексуса" за секунду до зіткнення (АС = 33м), точка В - місцезнаходження "Туарега" за секунду до аварії (ВС = 10м).

Розрахунок швидкості ДТП у Харкові: Лексус Зайцевої рухався зі швидкістю 120 км / год, Фольксваген - 36 км / год 04

З огляду на невисокий одворот "Фольксвагена", кут АСВ = 80 градусам. Нам потрібно знайти величину кута АВС - так ми дізнаємося, куди повинен був дивитися (під яким кутом до напрямку свого руху) водій "Фольксвагена", щоб помітити "Лексус" хоча б за секунду до зіткнення.


Скориставшись теоремою косинусів, знаходимо: Відстань ВС = 32,8м. Величина кута АВС = 82,5 градуса, тобто майже під прямим кутом щодо напрямку руху, і явно за межами огляду через лобове скло (тільки через бічне). Ну а далі - робіть висновки. Особливо водії.

Наскільки можливо під час їзди (підкреслюю - під час руху, а не перед його початком) крутити головою вправо-вліво на 80-90 градусів, і не дивитися на дорогу перед собою. А якби в цей час на червоне світло замість "Лексуса" справа на пішохідний перехід спереду (на Мечникова) вискочив пішохід? Аргумент, що наближається "Лексус" був помічений іншими водіями (які їхали за "Фольксвагеном"), не приймається. Вони перебували приблизно на 10-15м ззаду "Фольксвагена" і, відповідно, за секунду до аварії Лексус цілком потрапляв в їх сектор огляду (під кутом приблизно 50-60 градусів).
Також читайте: Суд вилучив водійські права Зайцевої, яка влаштувала жахливу ДТП у Харкові

Ну і ще. У момент початку руху "Фольксвагена" (приблизно 3,5 секунди до зіткнення) "Лексус" був приблизно за 115-120м від перехрестя (йому вже горів жовтий, і ніяких підстав вважати, що його водій, не зменшуючи швидкості, захоче проскочити на червоний, не було).

Як ми повідомляли, в середу ввечері на вул. Сумська в Харкові сталася аварія. За попередньою інформацією,позашляховик Lexus в'їхав у натовп людей, унаслідок аварії 5 людей загинули,

Раніше, прокуратура області затвердила підозру 20-річній харків'янці Олені Зайцевій за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель 6 людей (ч. 3 ст. 286 КК України).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n460059
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору