EN|RU|UK
 Політика України
  11041  207

 Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Бабиного Яру

яр бабий

Сьогодні в Україні вшановують пам'ять жертв Бабиного Яру - одного з найстрашніших символів Голокосту.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

У роки окупації Києва німецько-фашистськими військами Бабин Яр використовували як місце масових розстрілів. Це була балка на північному заході Києва довжиною в два з половиною кілометри, яка подекуди сягала 50-метрової глибини.

У вересні 1941 року окупаційна влада заарештувала дев'ятьох головних київських рабинів, наказавши оголосити громаді: "Після санобробки всіх євреїв і їхніх діти, як елітну націю, відправлять у безпечні місця...". 28 вересня по всьому місту розклеїли оголошення, щоб 29 вересня всі євреї до 8 години ранку зібралися на розі Мельникової і Доктерівської з документами і цінними речами.

Київським двірникам наказали дезінформувати населення про намір окупаційної влади провести перепис, а згодом переселення євреїв. У призначеному місці німці влаштували пропускний пункт і канцелярію. Людей пропускали групами по 30-40 осіб, відбирали у них особисті речі, наказували роздягтися, а потім заганяли їх палицями на край яру глибиною 20-25 метрів і розстрілювали. Щоб заглушити постріли і не створити паніки серед тих, хто чекав своєї долі, німці вмикали музику і запускали в небо літак, який кружляв над яром, проводжаючи мучеників в останню путь. Після заповнення рову 2-3 шарами тіл, їх засипали землею. За цілу добу фашисти не встигли розстріляти всіх прибулих на місце страти євреїв, тому тих, хто залишився, розміщували на якийсь час у військових гаражах. 29-30 вересня німці під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля вбили в Бабиному Яру 33 771 людину. Масові вбивства тривали до самого відходу фашистів із міста.

Очевидці страшного злочину вказували на те, що німецькі фашисти у матерів, які благали не вбивати дітей, відбирали немовлят і живими кидали в яр. Наймолодшій жертві трагедії було тільки три дні: дитина народилася 26 вересня, а вже 29 вересня розділила трагічну долю своїх батьків. Найстаршій жертві, яка покоїться на дні урвища, було 103 роки.

Загалом за три роки на цій території загинуло від 70 000 до 200 000 осіб.

За радянських часів про страшну подію вважали за краще мовчати. Одними з перших табуйовану тему підняли письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнєцов, а також дисидент Іван Дзюба, який саме цього дня у 1966 році виступив із промовою перед учасниками скорботної церемонії, назвавши Бабин Яр "спільною трагедією єврейського та українського народів".

Бабин Яр поряд з Освенцимом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи і прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії. Трагедію Бабиного Яру відзначають в Україні на державному рівні. У Києві до 2021 року фонд "Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" планує відкрити меморіальний комплекс у пам'ять про жертви масових розстрілів у роки Другої світової війни.
Источник: https://censor.net.ua/ua/n457390
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору