EN|RU|UK
 За кордоном
  944  4

 ЄС і НАТО проведуть паралельні навчання з протидії гібридним загрозам

нато

Євросоюз розпочав у четвер перші тестові навчання про перевірку інструментів і механізмів реагування на кризові ситуації, пов'язані з протидією кібер- та і гібридним загрозам.

Про це повідомила в Брюсселі Європейська зовнішньополітична служба, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Паралельне і скоординоване вчення PACE 17 відбудеться за сценарієм гібридної загрози, що зачіпає ЄС і його держави-члени, і перевірить протягом тижня, до 4 жовтня, їх готовність реагувати на такі виклики безпеки", - йдеться в комюніке ЄВС.

Метою навчань є підвищення готовності та оцінка ефективності інструментів та механізмів ЄС у разі можливого нападу, а також розробка пропозицій щодо поліпшення ситуації там, де це необхідно.

Читайте також: НАТО почало авіаційні навчання у Балтії

ЄВС при цьому зазначила, що з 4 по 11 жовтня 2017 року Альянс проведе окремі антикризові вчення. Хоча ці два заходи проводяться як самостійні, в рамках обох навчань буде забезпечуватися координація персоналу ЄС і НАТО з метою поліпшення синхронізації діяльності двох організацій з реагування на кризи.

Також у четвер прес-служба Північноатлантичного Альянсу оголосила, що з 4 по 11 жовтня відбудуться 21-ші з 1992 року антикризові начання CMX 2017.

У ході CMX 2017 Альянс планує застосувати і протестувати процедури консультацій і ухвалення як власних, так і у взаємодії з партнерами, рішень на стратегічному політико-військовому рівні. У навчаннях буде задіяно військовий і цивільний персонал як у столицях країн Альянсу, так і в штаб-квартирі НАТО і в стратегічних командуваннях організації.
Як і на попередніх навчаннях, у ході CMX 2017 не передбачено розгортання будь-яких сил.

Навчання відбудуться за вигаданим сценарієм кризи, але з пропозицією реалістичних умов, пов'язаних зі статтями 4 і 5 натівського статуту про колективну оборону і рішеннями Варшавського саміту НАТО. "Мова, зокрема, про тестування глобальної реакції в контексті складного цивільно-військового сценарію в гібридної обстановці", - наголошується в комюніке прес-служби НАТО.

У ньому також повідомляється, що НАТО буде координувати з ЄС свої дії в ході паралельних навчань.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n457313
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору